Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az éhezés mennyire lehet...

Az éhezés mennyire lehet hatással a magzat súlyára?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 8. 14:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül csak a súlyára van rossz hatással, hanem vitaminhiány vagy tápanyaghiány miatt nem lesz egészséges :-(


Mennyit eszel naponta?

2013. ápr. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem most volt egy 5 napos gyomorrontásom, hányás, hasmenés, a kekszen kívül semmit nem tudtam enni. A doki azt mondta, hogy a babának nem lesz baba, a folyadékpótlásra kellett nagyon figyelni. Persze, hosszú távon árt a babának, de ilyen kis idő alatt nem lesz baja.
2013. ápr. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Állandóan éhezel, vagy alkalmanként nem eszel időben? Nem mindegy. Vércukrod rendben van?
2013. ápr. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, miért éhezel. Diétáznod kell, beteg vagy talán, vagy tartós éhezésről beszélünk? Mert utóbbi esetben komoly baj, tápanyaghiány, vitaminhiány, tényleg nemcsak a súlya, a baba fejlődése is veszélybe kerül.

Ma már szinte mindenki szed valamilyen terhesvitamint. Mert bármilyen ügyesen is próbálunk táplálkozni, a mai élelmiszerek már nem tartalmaznak annyi vitamint és ásványi anyagot, mint régen, még a gyümölcsök és a zöldségek sem.

Sajnos azt kell mondanom, hogy aki manapság állapotosan nem szed terhesvitamint, lehet, hogy szervezete minőségileg éhezik. Hát még ha valaki szó szerint nem eszik eleget, és nem megfelelő táplálékot vesz magához, tuti biztos, hogy nem tesz jót a magzatnak hosszú távon.

Az átmeneti betegség az teljesen más, hiszen azt utólag a szervezet bepótolja.

2013. ápr. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ebédet és vacsorát mindig, de reggeli tízórai általában kimarad. Illetve gyümölcsöt és tejterméket sem nagyon eszem. Egyszerűen nem kívánok semmit.
2013. ápr. 8. 15:06
 6/8 anonim ***** válasza:
És terhesség előtt rendesen ettél ? Akkor ettél tejterméket és gyümölcsöt?De most éhezel vagy nem vagy éhes?
2013. ápr. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az éhezés azt jelenti, hogy korog a gyomrod, de nem tudsz enni, mert nincs pénzed kajára...

Amiről te beszélsz, attól nem lesz baja a babának, ha szedsz mellé vitamint.

2013. ápr. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha még a terhesség elején vagy, akkor nem olyan nagy baj, sokan vannak rosszul az első trimeszterben, van aki mindent kihány, van aki nem tud enni. Én az első 3,5 hónapban napi 24 órában rosszul voltam, nem hánytam, de állandóan ott éreztem a torkomban a hányingert, és nem bírtam enni, csak gyümölcslevet ittam nagyrészt. Nincs semmi baja a babának, most vagyok 36 hét 3 napos, 4 kg felettire becsülik a születési súlyát. Szóval ha ilyen első trimeszteres rosszullét miatt aggódsz, nem kell, olyankor még nagyon kevés kalória kell a babának, a tápanyagokat pedig elvonja tőled. Szedj terhesvitamint amíg tart ez az állapot.

Viszont a későbbiekben már számít, hogy éhezel-e, mert a baba egyre többet igényel (mint írták már előttem, ha pár napig betegség miatt nem tudsz enni, vagy hánysz az nem gond, de hosszabb távon káros a babára ha nem eszel rendesen).

2013. ápr. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!