Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki küld el vérvételre és...

Ki küld el vérvételre és milyen vizsgálatok lesznek még?

Figyelt kérdés
Elvileg 7 hetes terhes vagyok. Voltam nőgyógyásznál aki megnézett hasi uh-val de azt mondta még olyan picike alig látni menjek vissza 2 hét múlva.De akkor már 9 hetes leszek. Nincs az egy kicsit későn?Ja a rákszűrést megcsinálta de azon kívül semmi papírt vagy beutalót nem adott.Adott egy papírt amire az van írva hogy 2 hét múlva menjek el hüvelyi uh-ra meg a védőnőhöz.A többi vizsgálatra ki fog elküldeni?Gondolok itt olyanra hogy vérvétel,vizelet vizsgálat meg hasonlók.Mert azt mondták hogy a házi orvoshoz már csak akkor menjek ha ki akarom iratni magam táppénzre...:/
2009. szept. 19. 10:53
 1/8 anonim válasza:
A védőnőd (akit majd keress fel) ő írja ki a vizsgálatokat!
2009. szept. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A nogyogyaszod dolga, hogy odaadja neked az osszes beutalot vervetelre es uh-ra, valamint rendszeresen vizsgaljon havonta, vagy ha vmi gond van, akkor tobbszor is terhesgondozas keretei kozott.


Kozben van a vedono, aki vizeletet nez, vernyomast, szivhangot is, sulyt (szivhangot a nodokidnak is kell neznie).


A korzeti dokidhoz menj el, mert szukseg lesz belgyogyaszati vizsgalatra es ekg beutalora, azt o adja.


Fogorvoshoz is el kell menni.


Aztan, ha van valami baj, azonnal menj be az ugyeletre - abban a korhazban van 24 oras, ahol szulni fogsz.


Nagyjabol ennyi.


12 hetesen lesz nagyon fontos uh. es kezdodnek majd a vervetelek is, abbol is lesz egy tucat.

2009. szept. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Most kicsit csúnyát fogok írni bocsi, de sajna ez van. Azért nem küldött még el sehová a dokid, mert a terhesség ebben a kezdetleges stádiumában sajnos sok minden rossz megtörténhet. (Vérzés, görcs ... kilökődés.) Szeretik az orvosok megvárni, amíg a méhen belüli beágyazódás megtörténik. Természetesen problémák sajnos a 9 hónap alatt bármikor történhetnek, de ez az első időszak elég "lécrezgős" tud lenni. Szóval 2 hét múlva, amikor újra mész hozzá, akkora már az UH alapján meg fogja neked mondani a baba méretét mm-ben,:) tanácsokkal fog ellátni és mindenféle terhesgondozást fog ajánlani a helyi védőnőknél. Vérvételre és EKG-ra a terhesség alatt, ha minden rendben megy, úgy 3x fognak elküldeni. A köztes időben a doki fog UH-kat készíteni és az alapján állapítja majd meg a babád fejlődésének mértékét. Remélem megnyugtattalak és tudtam segíteni.
2009. szept. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat!!Csak az a baj hogy nálunk aki az uh-t végzi az nem ugyanaz az orvos mint aki a nőgyógyászom.Szóval a nőgyógyászom adott beutalót az uh-ra de vérvételre nem!Nem hiszem hogy azt az uh-s orvos írja meg :/ Akkor marad a védőnő vagy megint mennem kell nőgyógyászhoz?
2009. szept. 19. 11:12
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem 2 hét múlva menj el az uh-ra is meg a védőnőhöz is és kérdezd meg a védőnőt,hogy hogy fog ez menni,ő biztos tudja a menetét mindennek,és nem vagy elkésve egy vizsgálatról sem!

Azért írom,hogy őt kérdezd mert a válaszokból láttam,hogy ezek szerint ez mindenhol máshogy van.Az ekg,meg az ultrahangok meg a terhesgondozás is.De aki ott ebben dolgozik az el tudja majd mondani neked!

2009. szept. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Engem a nődoki küldött el vérvételre,ekg-ra,laborra,fogdokihoz és mondta ha ezek megvannak menjek a védőnőhöz. Lehet hogy ő fog a továbbiakban irányitani.. majd kiderül-
2009. szept. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia! Én 11hetesen kaptam meg a papírt, hogy hivatalosan is babát várok. Ezzel a papírral mehettem a védőnőhöz. Nálunk a nőgyógyász adja a beutalókat uh-ra és vérvételre is. Az a lényeg, hogy a 12.heti uh-ra (ami talán a legfontosabb uh az egész terhesség alatt) meglegyen a kiskönyved, addig nem kell semmilyen vizsgálat sehonnan. Engem a legelső vérvételre 16 hetesen küldtek. A háziorvosi vizsgálatot pedig 24 hetesen csináltattam meg. Nem vagy lemaradva semmiről sem, nyugi.


38hetes pocis

2009. szept. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Minden kórházban más szokások vannak, nálunk a 12. heti uh hetében kell az első laborvizsgálatokra, kombinált tesztre menni, így egyszerre leveszik a 4-5 ampulla vért, nem kell külön-külön mindenért szaladgálni. A dokim az uh beutalóval együtt adta oda a laborbeutalókat is. Nem vagy lekésve semmiről, 7 hetesen még korai az összes laborvizsgálat. Szedd a magzatvédőt vagy a folsavat, még egy ellenőrző ultrahang és sok-sok nyugi, pihi:) Ezzel telik az első trimeszter:)
2009. szept. 20. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!