Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10. hétig Duphaston?

10. hétig Duphaston?

Figyelt kérdés

A doki azt mondta,hogy a 10. hétig szedjem a Duphastont.De érdekes,mert mindenhol azt olvasom,hogy azt írják más kismamák,akiknek szedni kell(ett),hogy a 12. hétig kell(ett)szedniük.Nekem azt mondta a doki,hogy elég a 10. hétig.


A méhlepény a 12. héten veszi át azt a szerepet,amit most a gyógyszer lát el.Nem lesz baj abból,ha én már a 10. héten abbahagyom?


Bár a doki csak tudja mit beszél... :)


2013. márc. 28. 09:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a 14. hétig kell fokozatosan abbahagyni.
2013. márc. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is a 12. hétig szedtem, és utána fokozatosan hagytam abba. Nézd meg, hogy mi van ráírva a betegtájékoztatóra, lehet, hogy az is segíteni fog a dilemmádban, de egyébként meg ha az orvosod azt mondta, hogy elég a 10. hétig szedni, akkor biztosan így is van. Elvégre minek jár az ember orvoshoz, ha nem bízik benne, és felülbírálja a döntését.

Lehet, hogy igazából neked nem is lenne rá szükséged, csak biztonsági okokból írta fel, bár akkor meg nem értem, hogy miért írta fel.

2013. márc. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azt tudni kell,hogy nekem éppen átjárhatósági vizsgálatom lett volna,mert 14 hónapja nem jött a baba.Nálam minden hormon rendben volt,a párommal szintén minden rendben.Már megvolt az időpont is,amikor előtte 9 nappal pozitívat teszteltem.:)Na most ezt a vizsgálatot menzesz után csinálják meg,és éppen ezért a doki írt fel Norcolut tablettát,hogy meghozza,és a vizsgálatra elmúljon.Amikor pozit teszteltem,már szedtem a Norcolutot.Aztán a pozi teszt után felhívtam a dokit,aki mondta,hogy hagyjam abba nyugodtan a Norcolutot.Így is tettem.Aztán rá 3 napra egy picit véreztem.Bementem az ügyeletre,megvizsgáltak és mondta a doktornő,hogy mindent rendben talál,6mm-es petezsákszerű képlet volt ekkor látható,méhen belül.Ekkor voltam 4+5 hkm.Mondta,hogy valószínűleg a Norcolut megvonása miatt volt az a pici vérzés,de biztos,ami biztos,ír fel Duphastont.De mondta,hogy ő úgy látja,hogy minden rendben lesz.A progeszteron egyébként mindig rendben volt nálam.És mivel ez a gyógyszer progipótlás,amivel nálam sosem volt baj,gondolom ezért is mondta a doki,hogy elég csak a 10. hétig szedni.
2013. márc. 28. 10:10
 4/6 anonim ***** válasza:
2-es vagyok! Látod, akkor ezen ne is idegeskedj, ez tényleg csak elővigyázatosság, és szerintem is így teljesen elég lesz a 10. hétig szedni.:-)
2013. márc. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)Amúgy pont ma töltöttem be a 10. hetet.:)2x1 szemet szedtem eddig,még van 9 szem,azt még beszedem,de azt már úgy,hogy naponta 1 szemet fogok most már csak szedni,míg el nem fogy.
2013. márc. 28. 10:59
 6/6 anonim ***** válasza:
A dokid nyilván tudja, miért mondta. Minden kismama más!
2013. márc. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!