Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Buta kerdesekre, okos valaszok...

Buta kerdesekre, okos valaszokat szeretnek :D (a lehurrogok (? ) tartsak meg a velemenyuket magunkan legyszives) Koszono mindenkinek aki idot szakit a valszaval Ram.

Figyelt kérdés

Ez az elso terhessegem es vannak bennem kerdesek, amiket nem tudok kinek feltenni.Ahol elek ott kicsit maskent fogjak fel a terhesseget mint otthon.

Pl:

1.Normalis-e az, hogy a 18.hetben jarok es idonkent feszulest erzek a hasamban, ugy mint nagyon eros mesikor.

Nem faj, nem gorcsol, meg csak kellemetlennek sem mondtanam.Hasonlit a gyomorban levo jollakotasg erzeshez.

Ugy gondolom, most meg annyira nem nagy a babym, hogy feszitse a mehem.Vagy megis? :D

2.Normalis-e az, hogy szinte meg semmi nem latszik a hasamon a bababol(eddig maximum 2-3 kilot hiztam). Egy koleganomnek a 19-20. heten hatalmas has volt.

Ez mitol fugg, hogy kinek mikor kezd noni a hasa?

3.Azt tudom, hogy a kismamaknak surusodnek a pisilesi ingerek.Ez mikortol jelentkezik? En az elejetol nem tudom vegig aludni az ejszakakat.Minden ejjel legalabb 1* felkelek pisilni.

4.Masoknal is jelentkeznek erzelmi hullamok?

Eleg erzekeny tipus vagyok egyebkent is, de most mar kicsit tulzas is szerintem.

Ahol lakunk mellette van egy kis park es ott lakott egy suni.Mindig megorultem amikor meglattam stb...egyik nap munkaba menet meglattam, hogy elutottek es megsirattam.

Vagy ha szomoru filmet latok a tv-ben akkor elsirom magam.

Tudom, hogy a hormonom dolgoznak, na de ennyire?


Koszonom a valszokat elore is.


2009. szept. 17. 12:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1.Igen.Nem a bab feszíti,hanem a tartó szalagoknak van többlet munkájuk.

2.Igen.Ez függ az edzettségedtől is.Akinek erős a hasizomzata később fog látszani(illetve az első terhességnél),mert az izom megtartja a méhet,ezáltal nem tud előreesni.Nekem szerencsém volt,a 2.nál is kicsi volt a hasam,igaz naponta 150 felüléssel edzettem meg a hasizmomat(a terhesség előtt persze)

3.Lehet,h hamarosan többször fogsz járni.Amikor a baba intenzív növekedésbe kezd,a hólyagnak nem lesz olyan nagy helye,így előbb megtelik(nyomja a baba).Ettől függetlenül igyál sokat,szüksége van folyadékra a szervezetednek.

4.Igen,ez is normális.Leszel ennél még érzékenyebb is.Ez a hormonok játéka...

Remélem tudtam segíteni!Boldog babavárást!2 gyerekes anyuka

2009. szept. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi,mármint nem a baba feszíti!
2009. szept. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezek nem buta kérdések, majd a másodiknál már teszed fel, valahol pedig el kell kezdeni.

1. Teljesen normális a feszülés, nő a méhed a baba miatt, nyúlnak a méhtartó szalagok. Még enyhe mensis görcs is belefér, attól sem kell megijedni.

2. A has mérete sok mindentől függ. A hasizom erősségétől, a méh állásától (előre vagy hátra hajló), rajtad lévő kilóktól. Én soha nem voltam vékony (80 kg), és úgy igazándiból a 24. héten látszott rajtam, hogy kismama vagyok. Olvastam itt már sok érdekeset ezzel kapcsolatban, volt akinek nem hitték el, hogy szülni megy, 5 hónapos terhesnek nézték.

3. Ez is normális, ugyanis az elején nem a baba nyomása miatt kell sűrűbben pisilni, hanem valamelyik terhességi hormon váltja ki ezt. Később a baba fog a húgyhólyagodon táncolni, akkor lehet nem csak egyszer kell kimenned.

4. Érzelmi hullámok. Ez is természetes. Nálam még most sem múlt el, pedig kislányom már egy éves. 2 napja Kertész Magdi néni (Barátok közt) temetését néztem és bőgtem, mintha legalább igaz lenne. Valaki ilyenkor teljesen kiborul, csak vigyázz ne ess túlzásokba. Például a férjeddel kapcsolatban. Az hogy ilyeneken sírsz teljesen normális.


Szóval teljesen egészséges, normális tüneteid vannak, ezen szinte mindenki átesik.

2009. szept. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Nikcsi ***** válasza:
100%

Szia!

Ha esetleg Angliaban elsz irj nekem privit, en mar a 2. babamat varom itt, szivesen segitek neked.

1. Nekem is ugyanez volt, kesobb is, sot most a masodik terhessegemmel talan meg rosszabb. :)

2. Szinten 18 hetes vagyok es eleg vekony, abszolult semmi se latszik meg, csak annyi hogy nem lapos a hasam, hanem van egy kis puklim. :) A fiammal is ez volt, aztan a 25. het korul rohamosan nott a pocakom.

3. Nalam most ez is talan egy kicsit rosszabb, az elejetol fogva nagyon sokszor kell pisilnem, most talan normalizalodott, de tudom hogy a vege fele ujra elo fog jonni,mert akkor mar a baba fog focizni a holyagommal. :)

4. Haaat...en egeszen idaig tiszta hulye voltam. Folyamatos hangulatingadozasok, de foleg ingerultebb vagyok. Szegeny parom megkonnyebbult mikor elmult (mostansag), mert majdnem minden rajta csattant, fiam 11 honapos o is sok turelmet igenyel, nem rajta fogom levezetni. Miota visszamentem dolgozni (2 honapja),jobb a helyzet, van egy taplo fonokom, azon siman ki tudom elni magam es nyugodtan megyek haza. Ez van. :)

2009. szept. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Koszonom a gyors valaszokat :D

Orulok, hogy nem nez mindenki hulyenek :D

Az ivassal nincs gond.

16-17 evesen eleg sok problama volt a vesemmel, igy eleg sokat kell innom, ha nem akarom, hogy megint bajok legyenek.Igy anpi minimum 4 liter folyadekot iszom.Foleg vizet, max gyumolcslevet.

Nem vagyok vekony testalkat egyalltalan.Sot....Sportos es szeles.Evekig vizilabdaztam stb es most is fizikai munkat vegzek.Raadasul a varos ahol elek 7 hegyre epult igy vagy fel vagy le megyek, igy eleg jo kondiban vagyok.Csak azert kerdeztem mert a koleganom is jo sulyban volr :P bar O inkabba lotyogosebb ducik koze tartozik en meg a feszes vagyok szerencsere.

Az igaz-e hogy aki duci annak nehezebb a szules is?

Olvastam neten, hogy duciknak nem ajalljak a vizben szulet.Honnan szamit valaki tulsulyosnak ehez?

Amikor megyek uh-ra kifelyezetten vekonynak szamitok sokszor.Bar a nemet es az angol nok is eleg elhizottak (vagy a masik veglet, hogy iszonyatosan vekonyak).

2009. szept. 17. 13:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!