Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért mondja minden kismama,...

Miért mondja minden kismama, hogy "X hetes vagyok", vagy "X hetesek vagyunk"?

Figyelt kérdés

Én 22 éves vagyok, és a baba a pocakomban 19 hetes. Én már sose leszek 19 hetes. Ha kettőnk korát összeadjuk, akkor meg nem érjük el a 23 évet. (csak majdnem) :)


Bocs, ez lehet, hogy inkább a humor kategóriába mehetett volna. Remélem nem sértettem meg senkit, mert ez amúgy aranyos megnyilvánulás. :)

Boldog babavárást mindenkinek!


2008. jún. 9. 19:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
mert eredetileg úgy kellene mondani, hogy terhességem 19. hetében vagyok, de mivel nyilvánvaló, hogy a terhességről van szó, rövidült a kifejezés. Tudod hogy az amerikaiak minden második szava rövidítve hangzik el? Akkor mi magyarok minek beszéljünk annyit-nem érünk mi arra rá.
2008. jún. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Igen, furán állsz a kérdéshez, de végül is jogos:-)

Én azt szoktam mondani, hogy X hetes kismama vagyok, néha azt , hogy x hetesek vagyunk, de ezt csak olyan vicceskedvesen.

Szerintem ez is olyan "elkorcsosulása" a dolognak, mint a burokrepesztésre mondják, hogy elcsípik a vizet...nem a vizet, hanem a burkot és nem csípik, hanem vágják, repesztik, de ugyanazt jelenti:-)

2008. jún. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
:)
2008. jún. 9. 19:55
 4/11 anonim ***** válasza:
Bocs mindenkitől, de engem is zavar ez egy kicsit...főleg mikor olyat hallok, hogy mindig többesszámban beszél csak egy kismama, a kérdésben említetten kívül még evésnél, hogy pl. ma a krumplit kívánjuk, majd később mikor megszületett, jön a fogunk...stb. :)))
2008. jún. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

sziasztok, én egyedül az alvás témáról beszélek többesszámban, pl. ma nem aludtunk.mert ez így is van.mi ketten nem aludtunk:D, ő "bulizott" ettől én nem aludtam:D

de jogos,ez a kérdés.

34.hétben levő kismama:D

boldog babavárást

2008. jún. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát úgy is fel lehet fogni, hogy azért vagyunk 19 hetesek, mert ez közös életünk 19. hete. Én így tartom logikusnak. És az, hogy jön a fogunk. Valóban az ő foga jön, de ketten/hárman/ szenvedünk vele. Neki fáj, mi pedig aggódva, minden segítséget felkutatva keressük a megoldást a fogzási kínok enyhítésére, nyugtatjuk, éjszaka nem alszunk...stb

Szerintem. :o)

2008. jún. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az "X hetes vagyok" teljesen korrekt, mert azt jelenti: X hetes terhes vagyok. ÉN VAGYOK TERHES, nem a gyerek. A többes számozás engem is baromira zavar, olyan mintha a gyerekét nem tisztelné külön embernek, egyéniségnek a kedves anyuka.
2008. jún. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az elöttem válaszolóval értek egyet.Én is azt mondom,hogy 39 hetes vagyok.Szintén azért,mert 39 hetes terhes vagyok.A baba meg csak 37 hetes,hisz késöbb fogant,nem a menstruációm első napján.Amúgy nem beszélek többesszámban.Van mikor megkívánok valamit,illetve kehet nem is én,hisz elötte soha nem ettem meg bizonyos dolgokat,amiért most szinte ölni tudnék.Az első mozgástól az ember érzi azt,hogy Ő egy külön emberke.Nem akkor mozog,mikor mi akarjuk,nem tudjuk írányítani,stb..Azt csinál odabent,amit akar.Így nem mi vagyunk,csak Ő meg Én.Viszont 39 hetes (terhes) vagyok.Itt Én vagyok terhes,nem a pici.Eleinte terhesnek sem lehet nevezni a terhasséget.Ez is érdekes elnevezés.Viszont a végén már tudjuk,miért hívják így.Én is tudom,pedig nagyon jól viselem.De éjszaka átfordulni 3 kilóval a pocidban az egyik oldaladról a másikra,vagy kimászni a kádból és megtörölni a lábújjad,esetleg dombnak felfelé sétálni a végén már tényleg terhes.
2008. jún. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Engem is sokszor zavart ez a többesszám, de bavallom őszintén, hogy mindezek ellenére van mikor kicsúszik a számon. Talán azért van így mert belőled van, minden percedet vele töltöd, minden amit ő csinál azt veled csinálja......stb. Ezt is lehet normális keretek között vagy lehet túlzásba vinni, ami inkább komikus.:)
2008. jún. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

:) Én is azt szoktam mondani, hogy X hetesek vagyunk. :)

Nagyon rég óta vártuk már a babát, nagyon örülönk, hogy sikerült, és mivel úgy érzem, hogy egyelőre nem Én vagyok, meg Ő, hanem MI vagyunk, 1 tesben 2 lélek, így mindig többesszámban beszélek. :)

2008. jún. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!