Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pénteken terheléses cukorvizsg...

Pénteken terheléses cukorvizsgálatra megyek, mikor kell meginni a cukrot, amit az orvos felírt? Mire jó ez a vizsgálat?

Figyelt kérdés
2008. jún. 9. 16:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk úgy volt, hogy odamész a laborba teljesen éhgyomorra, levesznek egy adag vért. Megkevered a kis koktélodat (nálunk 2dl víz, 75 gr glükóz volt én tettem bele fél citrom levét), és ahogy az utolsó kortyot lenyelted, onnantól számított két óra múlva újra bemész a laborba, megint levesznek egy adag vért. Ha a cukros lötyi után túl magas a vércukorszinted, fennáll a terhességi cukorbetegség veszélye és oda kell majd figyelni mit eszel.
2008. jún. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, sokat segítettél! nekem a doki ugyanis semmit sem mondott!
2008. jún. 9. 16:46
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

SZia! A következőképpen zajlik nálunk: Reggel éhgyomorra elmentem a laborba, vettek vért, aztán megkellett innom a cukros oldatot és rá 2 órára ismét vettek vért. Ennyi

Nem mindenhol 2 órára veszik le másodszor a vért, van ahol 1 órára, de az biztos, hogy az első után kell meginnod a cukrot.

A terhesség önmagában, pontosabban a terhességi élettani változások okán hajlamosít cukor-anyagcsere zavarra, létezik terhesség indukálta cukorbetegség, amely általában a terhesség befejeződése után elmúlik. Ennek kiszűrésére való ez a vizsgálat.

A vércukorszint viszonylagos állandósága fontos a babának, kerülni kell a magas csúcsokat. Eleve szerencsés tehát, ha elfelejti a klasszikus háromszori étkezést és napi hatszor táplálkozik, keveset, a szükséges kalóriát ennyi adagra elosztva...

Minden jót! 39 hetes kismami

2008. jún. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi a választ!
2008. jún. 9. 16:56
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha rákeresel a neten, valóban ezeket fogod találni.

Mindenképp éhgyomorra menjél, ne egyél ne igyál semmit. Vesznek éhgyomorra vért, majd megkerveik ott neked az általad gyógyszertárban recpetre kiváltott 75 gr port 2 dl vízzel, amibe tehetsz citromot, citromlét. Azt lehetőleg minél jobban egyszerre meg kell inni, majd nálunk fél óra mulva, megint fél óra mulva és egy óra mulva vettek vért, van ahol csak a 2 órásat veszik le. Addig elmehetsz, de nem ehetsz, ne ihatsz semmit (bár vizet van ahol engednek inni kicsit)aztán a kétórás vérvétel után lehet enni, inni, vigyél magaddal, ha éhes leszel, tudj enni. (de én nem voltam, az édes lötyi eltöltött)

Célja kiszűrni a terhsségi emelkedett cukrot, ami nem cukorbetegség!! A hormonháztartás változása okozza a cukor felszívódásának megváltozását, veszélye az, hogy ha neked tartósan magas a cukrod, akkor a babába is sok cukor jut, az ő szervezete termeli hozzá a kellő inzulint, nincs is baja, de ha megszületik, és nem kapja már a te magas cukrod, de ő még termeli a megszokott inzulint, akkor leesik a cukra és legrosszabb esetben kómába is eshet.

de ez nem ilyesztgetés, ezért van a vizsgálat, hogy ezt megakadályozzák. Ha a kétórás értéked nagyobb mint 7, akkor beutalnak dietetikushoz, aki elmeséli, hogy kell szénhidrát diétát csinálni.

De kevesekre jellemző, ne félj!

2008. jún. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!