Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák. Ma eljött a pillanat...

Kismamák. Ma eljött a pillanat a teszt 2 csíkja boldoggá tett. Most mit kell tennem? Orvos? Mikor? Mit tegyek és mit ne tegyek?

Figyelt kérdés

2013. márc. 3. 11:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha most vagy 4 hetes, és elmész uh-ra a héten, akkor lehet már látni szerintem a petezsákot, utána 6-7-8 héten pedig a pulzálást! Gratulálok! :)
2013. márc. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
köszönöm :) Körübelül 2 és fél hetes lehetek. A háziorvosomhoz menjek először? Bocs a buta kérdésért csak nem igazán tudom, hogy van ez.
2013. márc. 3. 11:16
 3/15 anonim ***** válasza:

Most még felesleges orvoshoz menned, úgysem látna semmit, nekem pl. még 6 hetesen se volt szívhang.

Várj legalább 2 hetet a dokival, ha addig sem jön meg, az a biztos, addig csak feleslegesen idegeskednél, ha nem lát semmit.

2013. márc. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nem lehetsz 2 és fél hetes, max. 4 éf fél.

2 hét múlva menj nőgyógyászhoz.

2013. márc. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is várj még 2 hetet, ha nincs panaszod, akkor már lesz szívhang is. Sok boldogságot!
2013. márc. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 bensdorp ***** válasza:
100%

Azért írják, hogy 4 hetes vagy, mert a terhesség korát az utolsó menstruáció első napjától kell számolni. És ahogy írták, még legalább 2 hetet várj az orvossal, előtte nem látszik semmi. Hogy mit tegyél/ne tegyél:

- ne használj élvezeti szereket, melletted senki ne dohányozzon

- gyógyszereket és gyógyhatású készítményeket csak orvosi/gyógyszerészi konzultáció után

- ha vegyszerekkel/sugárzással dolgozol, beszélj a főnököddel és szintén orvossal/gyógyszerésszel, hogy változtass-e a munkakörödön

- szedj terhesvitamint

- csak olyan sportot végezz, amit eddig is

- ne légy stresszes, légy boldog, tervezgesd a jövőtöket! :)

2013. márc. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm ezt a kiválló felvilágosítást. :)
2013. márc. 3. 11:54
 8/15 A kérdező kommentje:
A párom kiugrik a bőréből, mert szeretett volna már régen. Nekem Ő az első szerelem épp, ezért ennél boldogabb még sosem voltam :)
2013. márc. 3. 12:02
 9/15 bensdorp ***** válasza:

Örülök, sok boldogságot! :)

Még egy dolgot kifelejtettem: ha soha nem volt macskád, a terhesség alatt (különösen a vége felé) tartózkodj tőlük, mert olyan kórokozókat terjesztenek, ami súlyosan magzatkárosító is lehet. Ha volt hosszabb távon kapcsolatod macskával, akkor viszont már biztosan került beléd ilyen kórokozó, és az immunrendszered termelt ellene antitestet, ami a terhesség alatt is meg fog védeni.

2013. márc. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én már 5 hetesen elmentem orvoshoz,tudtam hogy babát várok. Azért mentem ilyen hamar, mert már 1 hete napi 5x hánytam....gondoltam valamit tudnak ajánlani ez ellen :D de inkább csak kinevettek, és mondták hogy ez van,-majd elmúlik..

Egyébként hány éves vagy? "ELSŐRE" sikerült a baba vagy régóta próbálkoztok? :)

2013. márc. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!