Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség során miért jön ki...

Terhesség során miért jön ki a védőnő családlátogatásra és mit néz, esetleg kérdez?

Figyelt kérdés
2008. jún. 7. 19:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Ő van érted, Neked kell kérdezned, ha vmire kíváncsi vagy, márpedig lesz kérdésed bőven! Környezettanulmányt végez, megnézi, hova születik a baba...stb.
2008. jún. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A környezetet, a családi hátteret.Kíváncsi,hogy milyen környezetbe fog érkezni a baba.
2008. jún. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Elsosorban a lakas allapota erdekli, na nem a rendetlenseg :) Azt nem nezi!

Azt nezi, lakhato-e, nem omlik-e, nem peneszes, vizes-e, ilyenek.

2008. jún. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszi a választ
2008. jún. 7. 19:30
 5/8 anonim ***** válasza:

Elsődleges feladata felmérni, hogy a baba "élhető" körülmények közé kerül-e. Nem omlik össze a ház, nem penészes, nem mászkálnak patkányok, van kiságya, kádja, tud hol fürödni, van fűtés, melegvíz...

A többi részletkérdés.

Ahhoz hogy elvegyék a picit, nagy gondok kellenek.

Bár nálam nem nézett sokmindent a védőnő, a kisszobába be sem ment, a lakást sem járta körbe, annyit mondott, hogy a pici ne lássa a tévét, mert a nappali együtt van a hálóval, és ott a tévé-meg most a kiságy is, mert elköltöztünk már.

Amúgy van védőnő, aki ki sem megy szülés előtt, csak után.

Ha normális, segít összesezdeni, hogy mit vegyél, javaslatokat tesz, megnézi mid van már meg, mi kellhet m ég, megbeszélitek a babaápolás főbb vonalait...stb.

Tehát semmi extra, nem kell félni tőle:-)

2008. jún. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hozzánk jöhet majd:-) Felújjítás van a házban és csak a felső szint lesz tutira kész mire jön a baba,igaz az a hálót és a gyerekszobát jelenti.Amúgy az én védőnőm nagyon normális,felhívtam a figyelmét is erre a tényre, és a nem éppen pici kutyánkra...:-)
2008. jún. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Gyermekvédelemben dolgozom, és mindennapos kapcsolatba vagyok védőnőkkel. Nekem kifelyezetten rossz véleményem van róluk, de lehet hogy csak munkahelyi ártalom. Tényleg azt kéne néznie, hogy kiadjató e a lakásba a gyerek, eheyett semmit sem néz.

Már az is extra ha egyáltalán kimegy a 2szer (egyszer az első találkozásotok után, aztán miután hazavitted a babát).

Nálam mivel meg kellett mondanom, hogy hol dolgozom, persze hogy kijött, de nálam cak az előszobáig jött.

Ne aggódj miatta, nam sok izet szoktak zavarni.

2008. jún. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én védőnőm a 9 hó alatt havi 1x jött, és én is mentem havi 1x a rendelőjükbe vérnyomás, súly- vizeletellenőrzésre, szívhanghallgatásra. Hónapról hónapra mutogattam neki, hogy milyen új cuccokat vettünk a babának, illetve megbeszéltük, hogy mit kell még venni, átbeszéltük mit vigyek be a kórházba, mibe hozzuk haza a picit...stb. Szóval nekem nagyon sokat segített, és biztonságban éreztem magam, hogy bármikor tudok szakemberhez fordulni a kérdéseimmel.
2008. jún. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!