Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért mindenki a súlyommal...

Miért mindenki a súlyommal van elfoglalva terhességem alatt?

Figyelt kérdés
39 hetes terhes vagyok. Már kicsit kezd terhes lenni, hogy egy nő mást nem tud tőlem kérdezni, mint hogy mennyit híztam...És ez így megy a terhesség eleje óta. Nyilván, mert nem látszik rajtam annyira az a plusz 12 kg, de nem tudom, ez minek köszönhető, hogy manapság ennyit foglalkoznak ezzel..bűntudatot kelt a média, vagy ennyire irigyek?

2013. febr. 7. 20:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Talán pont azért, mert nem látszik rajtad. Nyugi, mindjárt megszületik a babód, utána már más idegesítő dolgokat fognak kérdezni... :)
2013. febr. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Üdv a hülye és idegesítő kérdések világában. A java csak most jön.

Aki sokat hízik az irigységből aki meg alig az azért, hogy bezzeg ő, a többiek pedig nem tudnak mást kérdezni, ez egy bevett szokás, terhes akkor a súlyát kell emlegetni:D

Nyugi, meglesz a pici akkor alig érsz haza vele, ilyen: hogy na és jó baba? tápis!? anyatejes!? szoptatja még:D?-vad idegen is megkérdezi!:D

Kitartást:D

2013. febr. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, ne is mondd! Én most vagyok 12 hetes. Látszik a pocak, pedig első baba, viszont sehol máshol nem látni a babát. És már jönnek az idióta fejtegetések, hogy vajon mennyit fogok hízni, és mindenki mondogatja, hogy ő 30-nál alább meg se állt, én se fogok és majd küzdelem lesz fogyni. Mindig mondom, hogy emiatt ne az ő fejük fájjon, majd szülés után agyalok rajta én.

A múltkor almát majszoltam, és már megjegyezték, hogy terhesség alatt ne fogyózzak. Persze, jöttek a kétkedő pillantások, mikor mondtam, hogy bocsi, de én a gyümölcsöt és a zöldséget kívánom, nekem ez esik jól, a csokit nem kívánom. (Volt aki kijelentette, hogy ilyen egyszerűen nincs.)

Megértelek, és ha elképzelem, hogy ez fog menni még kb. 28 hétig... szerintem, én fegyvert rántok 4-5 héten belül.

Kitartás! Úgy tűnik, most ez a trend... :S

2013. febr. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Babeli Zurzavar ***** válasza:
100%

én alapból azt nem értem, hogy ha valaki várandós, az állapota miért ösztönöz mindenkit kérdések feltételére, de nincs igazam? ha lemész sétálni, valaki, ismerős, ismeretlen kérdez valamit... szinte mindegy mit:-)

egyébként kedves utolsó, örülök, hogy nem vagyok egyedül a zöldség, gyümi kívánalammal :-) a gond az, hogy 3 kilót fogytam a fogantatás óta... nesze neked kiló-kérdések...

2013. febr. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát megnyugodtam, hogy nem csak engem bosszant. Persze jön ez a szard le duma, de akkor is az ember más kérdésekre is vágyna. Igen, ha elutasítod a csokit, akkor egyből az jön, hogy egy kismamának mindent meg kell enni amit megkíván. Ha meg nem eszed meg mert mondjuk nem kívánod éppen akár a savad miatt: ne fogyókúrázzál ám...Ha meg nem látszik rajtad az a 12 kg, te előtte is túl vékony voltál...Na de én azt vettem észre, hogy aki kismamásan kerekedik és többet szed fel mint az manapság elfogadott hízás attól nem mernek annyira ilyet kérdezgetni. Vagy mégis:)
2013. febr. 7. 22:51
 6/10 anonim ***** válasza:

3. vagyok! :)


Oh, végre valaki, aki szintén gyümölcs-függő lett! :D Bár megjártuk, így tél idején... Nem egyszerű minden gyümölcshöz hozzá jutni. A konzervkínálat borzalmas!


Kedves Kérdező!

Ha valaki többet hízik, akkor a többség elégedetten mosolyog, hogy "na, ez az... van igazság, nem csak én híztam el..." Egyébkét ilyenkor a háta mögött beszélik ki az embert.

2013. febr. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 petera6 ***** válasza:

Én a 7. hétben vagyok a kérdések, hozzászólások (melyek mindig ismétlődtek):


- Nincs hányingered/szagérzékenységed/kívánósságod/pisilhetnéked/akármid? Nincs! Na, majd akkor neked később lesz!


- Szerintem mindenképp figyelj oda mennyit eszel, mert 20 kilót cipelni nagyon rossz ám. Én is meghíztam. (nem kérdeztem természetesen). Ezt edd, azt edd, ne úgy egyél, ilyet eszel? Pedig azt nem szabad! ÁÁÁÁÁÁÁÁ


- Jah hát neked könnyű, nem szenvedtél meg a babáért. (így természetesen a létezése már nem is olyan igazi ezek szerint)


- Fiút vagy lányt szeretnétek, nevek? (Elmondom, de totál mindegy mit mondok, úgyse jó ezért vagy azért a válasz)


- Kinek mondtad el? Mindenkinek, akinek úgy gondoltam, mert nem vagyok babonás, és mert ha gond lenne, pont ők azok, akikre számíthatok majd. (hozzátéve, hogy aki nem így csinálja szerintem az is normális). Jah hát persze, ti nem szenvedtetek meg a babáért, így más azért.


Agyfaszt kapok..és ezt amúgy tényleg olyan emberek, akik szeretnek, csak valahogy mégis van egy irigység én úgy érzem..pedig sose kérkedek a terhességgel. Milyen hülyeségi is lenne...

2013. febr. 8. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Ezt ha kell ha nem ezt állandóan megkérdezik,hiába gömbölyödik vagy szélesedik egy kismama!

Nekem is majd nem az eleje óta ezzel vannak elfoglalva,és nem csak a többi kismama.Azt hozzá tenném hogy ezt mind úgy kérdezik hogy egy deka hízás nem látszik max hogy a pocak most már nagy,és még is több mint 12kg felszedtem.Szerencsés módon nem látszik! :)

De mindenki aki írta hogy majd ha megszülünk akkor jönnek még csak az idegesítőbbnél idegesítőbb kérdések,ez így is lesz.Majd nem győzöd ismételni magad.


38+2hkm

2013. febr. 8. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Szundika20 ***** válasza:
Szia! Ezt akár én is írhattam volna igaz é n még csak 21 hetes vagyok de már az idegeimre megy ez a kérdés eddig híztam 11 kilót de senki nem tudná megmondani hova hason kívül... Bár ülő munkát végzek így sztem azért is hízok gyorsan pedig soha nem híztam ehettem amit akartam... ha meg elkezdtem tornázni heti 1-2 alkalommal mikor még nem voltam terhes 5 kiló le ment..:S azért nem merek most heti többször tornázni csak 1x!:) mindenki elcsodálkozik mikor mondom mennyit híztam de nem látszik úgy hogy tehetnek....**:D a védőnő se szólt érte..:)
2013. febr. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Engem is ezzel fárasztottak... 18kg-t híztam, és rettenetesen vizes voltam... Mondták, hogy milyen nehéz lesz lefogyni, blabla... Ahhoz képest szülés után +5kg maradt rajtam, és minden akaratom ellenére azt is leadtam valahogy. Fél évvel később ugyan annyi volt a súlyom, mint a teherbeesés előtt.

A végén a naponta záporozó kérdések, hogy na egyben vagytok még?! Minden nap, többször is felhívtak.

Szülés után, a hogyan szültél, szopik, miért, mennyit, mikor, kezdetű kérdések voltak a toppon. A lányom 16 hós, most már szerencsére nem bombáznak idétlen kérdésekkel. :)

2013. febr. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!