Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért jelent (het) rosszat,...

Miért jelent (het) rosszat, ha a CTG vizsgálaton a baba szívhangjának értéke 100 és 110 között mozog, csak néha-amikor mozog- megy feljebb?

Figyelt kérdés
Ugye semmi komoly bajt nem jelent? Volt már valakinek hasonló? És ha igen, mi lett a vége?
2009. szept. 3. 13:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy 120-160 között jó a szívhang, 120 körül nyugalmi állapotban és 160 körül ha mozog. Ha csökken a szívhang az arra utalhat hogy a baba nem érzi jól magát odabent. Hányadik hétben vagy? Beszéltél a dokiddal erről? Következő nap vissza kell menned, hogy ellenőrizzék még egyszer, vagy csak 1 hét múlva?Szóba került hogy picit korábban megindítják a szülést a biztonság érdekében?
2009. szept. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

38 hetes kismama vagyok. Igen, ma voltam ctg-n és a dokinál is, holnap is mennem kell, kiegészítve áramlásvizsgálattal. Ha marad ez az érték, lehet, hogy kedden megindítják.

Tudom, hogy ez oxigénhiányos állapotra utalhat, és emiatt félek, hogy nehogy maradandó károsodása legyen, vagy a szülés alatt komplikáció lépjen fel.

Ezért kérdeztem, hogy mik a tapasztalatok, csak hogy lássam, mire számíthatok.

2009. szept. 3. 13:25
 3/5 anonim ***** válasza:
Neeem, azért az oxigénhiányos állapottól messze van!!!! Már bújna ki, azért csökkent egy picit a szívhang, de szerintem azonnal megindították volna, ha baj lenne! Nekem olyan 50-es szívhang mellett kezdtek műtétet szervezni, én nem tágultam kellő ütemben, ezért találták biztonságosabbnak ha kiveszik a babát, de nem voltak halálra rémülve az 50-es szívhangtól sem (a szülésznő a férjem unokatestvére volt, gondolhatod hogy azonnal intézkedett volna). 38 hetesen már úgyis itt az ideje! Minden jót!
2009. szept. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ez megnyugtató, köszi szépen a gyors választ!

Azért szeretném megúszni a császárt, és ha lehet, a kórházba való befektetést (ha esetleg kedden úgy döntenek, hogy még nem szülök, csak megfigyelnek), de a baba egészsége természetesen a legfontosabb. De hát persze máshogy terveztem...

Akkor neked jó babázást! :)

2009. szept. 3. 13:36
 5/5 anonim ***** válasza:
Köszi! Nálunk dupla lesz az öröm hamarosan, a kisfiam 21 hónapos, a pocaklakóm meg 28 hetes:) Császárt csak végső estben csinálnak, én 16 órát "vajúdtam", és már egy cseppet sem bántam mikor műtősruhába öltöztek:) Minden jót!
2009. szept. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!