Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 34-38 hetes kismamik! Mennyire...

34-38 hetes kismamik! Mennyire vizesedtek? és hogy vagytok?

Figyelt kérdés

ha vizesedtek mikorra durran be a kezetek-lábatok? melyik testrészetek az ami nagyon vizesedik?


és hogy vagytok? nagy már a poci? (gondolom igen:))

babacuccokkal, kórházi csomaggal hogy álltok?

mikorra vagytok kiírva?

van kedvetek tartani a kapcsolatot a szülésig? :)


2013. jan. 29. 08:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nem vizesedek, szerencsére. A kisebb kellemetlenségektől eltekintve (éjjel min. 4szer megyek pisilni) minden rendben. Néha van keményedés, vagy egy kis hasfájás, de ennyi. Még semmi nincs kész, ami kicsit idegesít is, mert hát már bármi lehet. Furcsa ez az érzés, hogy egyrészt még a 40. hét olyan messzinek tűnik, másrészt meg már pánikolok, hogy semmit nem készítettünk elő. Te hogy vagy, Kérdező?

35hkm

2013. jan. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

én vizesedek sajnos, általában reggelre dagadnak föl a lábaim (lábfej, boka) meg a kezem. de fél óra alatt visszamegy szerencsére.

a kórházi csomagomat ma kezdem el összerakni, jön a védőnő, kikérem a tanácsát, hogy mit érdemes belepakolni.

a baba cuccokkal elég jól állunk, még kell pár apróság (lepedő, textil pelus). meg babakocsink sincs még, de azt beszéltük meg párommal, hogy azt majd csak a kicsi érkezése után vesszük meg. (6 hétig úgyse lesz rá nagy szükség)

az éjszaka kelés és pisilés nekem is megvan, de én éjjel is iszom sokat-2 litert minimum, szóval nem is csodálkozom, hogy ennyiszer ki kell mennem. már azon is gondolkoztam, hogy lehet amiatt vizesedek be reggelre.

2013. jan. 29. 09:03
 3/7 A kérdező kommentje:

kisfiú vagy kislány babád lesz?

nekem leányzó :) és ma töltöttem be a 36. hetet vele :)

2013. jan. 29. 09:15
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is kislány lesz, egyelőre a Kata névben állapodtunk meg. Nálatok van már név? Én ma töltöttem a 35. hetet. Ruhák, meg egy-két holmi így már megvan, de még nincsenek kimosva, ill. a gyerekszoba egyáltalán nincs meg, és addig nem is akarom őket rendezgetni. Szerencsére nem nagyon kell vennünk semmit, mert kapjuk a családból, de még azokat se hoztuk el (kiságy, babakocsi, stb.) Szeretnék már én is neki állni a kórházi csomagnak, nehogy páromnak kelljen ilyenek miatt rohannia, csak még dolgozom két hétig, így nem nagyon van időm rá. Te még dolgozol? Van valami "terved" a szülésre, vagy valami tipped? Nekem első baba, úh egyáltalán nincs elképzelésem, mi hogy lesz, pedig voltam tanfolyamon is.
2013. jan. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Lilien lesz a neve. gondolkoztunk mi is a Katában, nekem nagyon tetszik, de végül elvetettük, mert kiderült, hogy párom egyik exét így hívják, és nem szeretné, ha ez lenne a neve a kislányának :)

nem dolgozom már az elejétől fogva, nagyon stresszes munkám volt, így abba kellett hagynom, bármennyire szerettem.

a szüléssel kapcsolatban semmi tervem nincs még. azaz annyi, hogy a kórház ahol szülni fogok, ott van alternatív szoba, azaz lehet kádban vajúdni, ha szabad lesz akkor szeretnék ott "szenvedni" :) nekem is első baba.

gyerekszoba egyenlőre nem lesz, velünk lesz egy szobában.

mi is rengeteg mindent kaptunk/kapunk rokonoktól, nagyszülőktől, első unoka lesz, így jócskán el lesz kényeztetve, már most látom :)

félsz a szüléstől?

2013. jan. 29. 09:29
 6/7 anonim ***** válasza:

sziasztok! bekapcsolódom ha nem gond:) Erdélyből irok. 35+4 vagyok, második baba, ezúttal fiú. kislányunk 2,5 éves:)

nekem estére vagy ha sokat állok bedagad a lábam és nagyon fáradok. az is nehezemre esik h a ruhákat a szekrénybe bepakoljam! most mértem a hasam, 100 cm. én 60 kg vagyok:D


a korházi csomag annyira van kesz h külön polcra tettem mindent ami eddig megvan, de jövő héten tudunk elmenni vásárolni és akkor véglegesitem. kellnek betétek, szoptatós melltartó, babának pelenka és hasonló apróságok. ruhát már sokat vettem, ágyneműt is, takarót is, neki tényleg csak a pelenka hiányzik, nagyobb dolgok mint ágy, kocsi, maradtak a nagyobbtól:)

febr. 28ra vagyok kiirva,a Leonárd nevet kapja.

kicsit aggódom h mi lesz, mert ősz óta dolgoznak a házunkon és még nincs kész, csak most került fel a csempe a fürdőbe-konyhába, nagyon zavar h valószinűleg szülés után kell majd takaritanom.

amúgy nagyon tartottaam ettől a héttől, kislányomat 35. héten szültem, de teljesen egészséges volt, nem is kellett inkubátor, 4. nap hazajöhettünk. nagyon szeretném ha márc1én bújna ki a fiacskám, olyan szép dátum...2013.03.01 nem?

2013. jan. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

:) szép nevet választottatok :) Erdélyben merre felé laktok? egyszer voltam kint, nagyon tetszett, csodálatos helyek vannak, és az emberek is nagyon kedvesek voltak :)


nekem az öcsém született március 5.-én ő azt szeretné, hogy akkor szülessen meg a pici unokahúga :) ami nem is lehetetlen mert a doki március 2. mondott kiírtnak. bár a terheskalkulátorok szerint február 27 a szülés várható időpontja. majd meglátjuk mi lesz :)

2013. jan. 29. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!