Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi diabéteszem van,...

Terhességi diabéteszem van, milyen diétát kell csinálnom?

Figyelt kérdés
Ma voltam belgyógyászaton, ahol igazából nem nagyon mondtak semmit. Annyit mondott a doktornő, hogy cukormentes diétát tartsak. Nagyon sok helyen olvastam, hogy ha magas a cukor, akkor diabetológóshoz vagy dietetikushoz küldik a kismamát, de engem nem küldött sehova. Vagy neki kell küldenie egyáltalán? A cukor mentes diéta mit jelent azon kívül, hogy nyilván a cukrot kerülöm, de mi van a gyümölcsökkel? Két hét múlva kell visszamennem vérvételre, étkezés után 1 órával. Elkezdtem számolni a szénhidrát bevitelemet, igaz ezt nem mondta senki,de tanácstalan vagyok. Értem én, hogy diétázzak, de hogy????
2013. jan. 23. 17:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, hívd fel a kórházat és kérdezd meg, van-e dietetikus (kell lennie), kapcsoltasd és kérj tőle időpontot, ingyenes a tanácsadás. A másik lehetőséged, hogy felkeresed a diabetológiát és ott kérded meg ugyanezt. Szerintem hamar fognak fogadni, mert várandós vagy, de még az is lehet, hogy telefonon tudnak tájékoztatni, nem is kell bemenned. A netről ne szedj ezzel kapcsolatban infot, a terhesség alatt életveszélyes is lehet a cukorbetegség, amúgy is, de a baba élete is tét. Mindenképp gyakorló szakembert keress fel.
2013. jan. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindenképpen kell dietetikussal beszélni. Addig is a cukrot és a fehér lisztet teljesen iktasd ki gyűjti hetest de csak keveset azt is csak délután. Banán és szőlő tilos.
2013. jan. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sztem tök felesleges a dietetikus. A neten elolvasol három-négy leírást a diétáról és képbe kerülsz.


A szénhidrátot tényleg számolni kell, alkat függvénye hogy mennyit szoktak javasolni, de ha nem mondtak számot akkor tarts 170 grammosat, azzal nagyon nem lőhetsz mellé.


Az egész terhességi cukorbetegség lényege az, hogy el kell érni, hogy a vércukor szinted a lehető legritkábban menjen evés után egy órával 7 felé. Ehhez érdemes beszerezni egy vércukormérőt, és ha új kaját eszel, evés után egy órával megmérni a cukrod, hogy lásd, jó vagy nem jó az érték. A heti egy próba mérés semmit nem ér! Simán lehet hogy pont aznap jó az eredményed, de heti 5 nap meg rossz. Az otthoni vércukormérés sokkal pontosabb eredményt ad.


Na szóval. 5-6 részletben kell megenned a szénhidrát mennyiséget. Figyelj a gyorsan és lassan felszívódó szénhidrátokra. Gyors a tej és a gyümölcs, lassú a barna kenyér, zöldség, barna rizs. Azt, hogy melyik mennyire gyors, a glikémiás index mondja meg, a neten lehet találni táblázatokat mindenféle élelmiszerről, ha valamiben nem lennél biztos.


Reggelire ne egyél gyorsat! Csak lassút. Tízóraira, ebédre mehet fele-fele arányban. Uzsonna lehet csak gyors. Vacsora inkább csak lassú. Ha nem elég az 5 étkezés, utóvacsora lassú.


Kb ennyi a lényeg. Ha gyakran van diéta mellett is 7 felett a cukrod evés után egy órával, akkor verd az asztalt az orvosnál hogy adjanak inzulint, mert ez nem játék. Én inzulinos voltam, és inkább kibírtam minthogy baja legyen a babának.

2013. jan. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagyjából ok amit leírsz utolsó, csak annyit tennék hozzá hogy a barna kenyér az bizony gyors. A teljekiörlésű kenyér ami lassú.
2013. jan. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!