Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5 hetes vagyok. Holnap mennék...

5 hetes vagyok. Holnap mennék orvoshoz, h tényleg bebizonyosodjon h babás vagyok. Milyen vizsgálatra kell számítanom? Fog már látni vamit?

Figyelt kérdés
2008. jún. 2. 12:44
 1/7 anonim ***** válasza:
valószínű vizeletből nézi, ha nem mondod hogy pozitívat teszteltél otthon. Illetve elküldhet egy uh-ra ami elég korai, de már a petezsák látható, esetleg a szívhang, ha nagyon gyakorlott az uh-s orvos. Az is lehet, hogy visszahív pár hét múlva, ha nincs vetélésgyanus tüneted, lehet meg sem nézi.Ez is doki függő.
2008. jún. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha fog is látni, akkor szerintem még csak a petezsákot, és vissza fog hívni magához. Én 6 hetes voltam mikor látott, és nekem is még csak a petezsák látszódott. 10 hetesen már láttuk a kis szívét, ahogy lüktet. Meg fog vizsgálni kézzel, így ellenőrzi a méhszáj állapotát, biztos fog hüvelykenetet venni, a ph ellenőrzéshez, valamint ultrahangozni fog. Nekem még a rákszűrést is megcsinálta. Kb. ennyi, de bármilyen kérdésed van, tedd fel neki, hogy te is nyugodtabb legyél. Gratulálok!

20 hetes kismama

2008. jún. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.Milyen a hüvelyi uh?
2008. jún. 2. 12:55
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálam úgy volt,hogy mikor pozitív lett a teszt elmentem a dokimhoz. Ő megvizsgált úgy ahogy általában szoktak egy sima vizsgálaton.Kitapintotta a méhem és közölte,hogy igen kb.6 hetes terhes lehetek. Egyébként nem fájt.

Majd megbeszéltük,hogy másnap csinál egy ultrahangot (nem hüvelyit). Nekem szívhang még nem volt csak petezsák ezért rá 10 napra is megnézte akkor már volt szívhang.

Ultrahangon már általában látszik egy 5 hetesnek megfelelő petezsák.

Gratulálok!

2008. jún. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
a hüvelyi uh az nem túlkomfortos, de nem fáj. egy kb péniszalakú megfigyelőfejet helyeznek a hüvelybe mert a terhesség elején így kapnak jobb képet a babaról . Későbbi uh-kon már külső uh van, de még a 12 heti is hüvelyi..fájni nem fog.
2008. jún. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia. Nálam 5 hetesen csak uh volt (hasi), 9 hetesen volt vizsgálat, rákszűrés és hüvelyi uh. Úgy látszik ez mindenhol másképp működik.
2008. jún. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ó,bárcsak már én is itt járnék...nagyon irigyellek,jó értelemben.légy nagyon boldog!
2008. jún. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!