Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 hetes kismama vagyok, és...

17 hetes kismama vagyok, és sokszor keményedik a hasam és fáj is meg görcsöl. Nem dolgozom. Ez baj?

Figyelt kérdés
2009. aug. 30. 13:03
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát, ha a görcsök nem enyhék és keményedsz is inkább menj dokihoz.

Az enyhe görcs nem baj, de keményedni ilyenkor nem nagyon kellene még.

2009. aug. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem jó, és tenni kell ellene. Egyeztess a dokiddal, és valószínü ír magnéziumot, max 3X3 adagban.

Emellett pihenni kell, kímélni magad, kevés, lassú séta, nem cipekedés, nem idegeskedés, nem pörgés.

Ha keményedsz, állj meg, ülj le, és pihenj kicsit.

2009. aug. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én teganp töltöttem a 19. hetet. Kb 1 hete kezdődött nálam is a keményedés,görcsölgetés, nyilalgatás főleg, ha hirtelen mozdulok, vagy sokat nyomom a hasam mert ülök egész nap a munkahelyemen.

Nekem a magne B6-ot ajánlották rá (2*2-t). Segített. Még nem voltam azóta orvosnál,( csak az asszisztensnője ajánlotta a magne b6-ot), de holnap után megyek genetikai uh-ra, akkor megemlítem neki.

Sokan azt írják itt, hogy ez természetes.

2009. aug. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen valószínű magnéziumot írnak, én is azt kaptam.

Jó babavárást! 4 hó-s baba anyukája:)

2009. aug. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

13:28-as vagyok. Igaz, hogy én egy kicsit előrébb járok, mint Te, de ma ezt írták emilben a kismama.hu-ról a 20. hétre: (de jelzem, hogy nekem is jelentkezett már egy ideje)


A várandós anya életében bekövetkező változások


A méh mostanra már a hasüreg jelentős részét elfoglalja, teteje valószínűleg egészen a köldökig ér. Mostantól kezdve körülbelül heti 1 centit növekszik. Időnként fájdalmat észlelhetsz a has alsó részén, de aggodalomra semmi ok. Csupán az izmok és az ínszalagok tágulnak, ahogy pocakod egyre nagyobb és nehezebb.


Sok nő aggódik, hogy nem lesz képes elviselni a szüléssel járó fájdalmakat. Egyesek elintézik, hogy császármetszéssel szüljenek, hogy teljesen elkerüljék a problémát. Nagyon fontos tudni, hogy a császármetszéssel járó kockázat jelentősen nagyobb, mint a természetes szülés esetében, tehát a műtét nem a könnyebb út. Azonkívül a fájdalmat így sem lehet elkerülni, csak éppen a szülés utáni időszakban kell megküzdeni vele. A kórházakban több különféle fájdalomcsillapítási módszert áll az anya rendelkezésére. Elsősorban a természetes fájdalomcsillapítási módszereket ajánljuk, mint például a szülőkád használatát, ami segít enyhíteni a fájások intenzitását, mindenfajta hatóanyag vagy beavatkozás alkalmazása nélkül. Minél több információt gyűjtesz a rendelkezésre álló lehetőségekről, annál magabiztosabbnak fogod érezni magad, és aggodalmaid elszállnak.


Az éjszakai alvás mindig kritikus kérdés a terhesség alatt, különösen, ha valaki gyomorégéssel vagy emésztési gondokkal küzd. A jó alvás másik ellensége lehet még partnered könyöke az oldaladban, mivel a terhesség időnként orrdugulással jár, ami - igen kitaláltad! - horkoláshoz vezet. Ismerd meg a zavartalan alvással kapcsolatos írásunkat.

2009. aug. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én nem akarlak megijeszteni, de jobb lenne minél hamarabb elmenni az orvoshoz!

Hidd el tudom miről beszélek!

2009. aug. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én pénteken voltam dokinál, én is keményedek esténként, mindent rendben talált, nem mondta, hogy gond lenne.
2009. aug. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem 3 hete volt az,hogy kicsit fájdogált a pocim és keményedett a hasam.Még aznap dokihoz menten,megvizsgált és kiderült,hogy megrövidült a méhnyakam.Pihennem kellett és Magne B6-ot szednem.Most voltam nála.Nem rövidült tovább,de pihi és semmi cipelés vagy más megterhelő dolog.Nem akarlak ijesztgetni,de jobb ha doki mondja meg mi a helyzet.23 hetes km
2009. aug. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ma reggel sajnos cipekednem kellett és megfájdult a pocim még most is érzem,hogy fáj.Dokihoz szerdán megyek.Keményedés reggel és este még van.Nagy baj lehet?
2009. aug. 31. 14:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!