Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 4+4 hkm vagyok, nagyon görcsöl...

4+4 hkm vagyok, nagyon görcsöl a hasam. Ez normális?

Figyelt kérdés
Sűrűn járok pisilni, és nagyon görcsöl ma a hasam. Orvos még nem látott, 7-én tudok menni. Normálisak a görcsök? Ha 7-én megyek, akkor már lesz szívhang? Más is görcsöl? És fel vagyok fújódva, folyton levegő távozik belőlem. Ez is normális? Bocsi a sok butus kérdésért, első baba, még nincs tapasztalatom.
2012. dec. 26. 17:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nagyon görcsölsz, az nem normális. Akkor menj kórházba. A többi tüneted normális. Nem biztos, hogy lesz szívhang, nekem csak 8 hetesen volt.

Gratulálok!

2 lányos 21hkm.

2012. dec. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha nagyon görcsölsz menj ügyeletre! De nekem is elég erős menstruációs görcseim voltak az elején fájt és húzodott a hasam alja! A felfújódás meg tök természetes nekem 30hetesen is van:-) Boldog karácsonyt és boldog babavárást:-)
2012. dec. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia,én is így kezdtem a terhességet.Volt úgy hogy úgy begörcsöltem hogy nem bírtam kiegyenesedni,lepihentem és jobb lett.Mivel még csak 4 hetes vagy még nagyon kis pindurka,nekem azt mondta az orvos hogy azért görcsöl ilyenkor mert vagy nő a még,vagy a tested emlékszik,hogy ilyenkor meg szokott jönni.Bár az utóbbit én se értem :D De ha orvos mondta akkor lehet nem hülyeség.Igen ilyenkor gyakori a pisilési inger.

"A méhnyak felpuhulása miatt a nagyságában és tömegében megnövekedett méh a terhesség elején teljes tömegével a hólyagra fekszik,ami gyakori vizelési ingert vált ki.A 13-14. héttől kezdve azonban,amikor a méh már nem fér el a kismedencében és onnan kiemelkedik,a vizelési zavar spontán megszűnik."Ezt a Szülészeti-Nőgyógyászati könyvemből írtam ki neked :) és tényleg így van,nekem is így volt,én innen tudtam,hogy terhes vagyok :)

2012. dec. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3/3 vagyok

a felfúvódás is ezzel jár,én amióta terhes vagyok,minden reggel úgy kelek hogy pukiznom kell,ciki nem ciki de muszáj :) Ez akkor volt durva amikor keményedéssel bekerültem a kórházba,és nem mertem,és ott rontottam el az egészet,mert úgy begörcsölt a hasam hogy nem eresztettem ki,hogy nagyobb bajt tettem ezzel,mint ha kis nevetés lett volna :)

2012. dec. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


11+1 hetes vagyok, és az elejétől nekem is görcsölget.

A lényeg, hogy ne durva erős görcs legyen ami nem múlik el rövid időn belül. Nekem ha néha begörcsölt, elviselhető volt, és ha lepihentem elmúlt. Ha nem múlik és nagyon rendszeres, menj orvoshoz. Ha esetleg ne adj Isten vérzel, vagy barnázol, azonnal ügyelet!És gratulálok! :)

2012. dec. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!