Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Máshol is vannak ilyen bolond...

Máshol is vannak ilyen bolond védönök, vagy csak az enyém ilyen hibbant?

Figyelt kérdés
az elsö találkozásunkkor a szüleimnél laktam,mert a pároméknál házujjitás volt.mondtam neki,hogy a szüleim még nem tudják hogy babánk lesz.kérdezte hol lakom,vázoltam neki a helyzetet,de mondtam,hogy jövö héttöl már a pároméknál leszek megint.megadtam a számomat is neki,megcsinálta a kiskönyvet.erre 2 hét mulva a szüleim házában kezdett el keresni,egyben közölte is velük a hirt(majdnem infarktust kaptak...),mivel ott nem talált a házunkat meg nem találta meg,bement a munkahelyemre(a faluban a kocsmában dolgoztam),hogy engem keres,ott meg persze mindenki tudta rola,hogy ki ö.délután a vendégek már örömujjongással fogadtak...miota meg megtalálta a házunkat,folyamatosan odajárogat,mert mindig elfelejti,hogy mikor kell találkoznunk,meg elfelejt mindig odaadni papirokat.de akkor mire van a telefon?vagy azt hiszi nekem nincs lábam?ráadásul rémisztget mindig,multkor bicajjal mentem hozzá,elkezdett hujjogatni,hogy lehet már meg is halt a baba,mert a bicajozástol a nyakára tekeredik a köldökzsinor.most meg már azzal rémisztget,hogy hogy meg fogom bánni,hogy ennyi idösen szülök(21 vagyok),mert még bulizhatnék,meg ilyenek.normális az ilyen nö?de most tényleg.szerintem nincs ki mind a 4kereke...
2008. máj. 28. 16:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia. Hát elég hülye. Nem az lenne a dolga, hogy ijesztgessen, hanem hogy ellásson megfelelő szakmai tanácsokkal. Egyébként azt sem értem, hogy ilyen hamar miért ment házhoz? Az enyém akkor volt nálunk először amikor már elmúltam 26 hetes, és megnézte, hogy miket vettünk, mire van még szükségünk, megbeszéltük mi kell nekem és a babának a kórházba. Összességében nagyon jó fej, emberi és szakmai szempontból is. De sajnos itt már sok rosszat olvastam a védőnők hozzá nem értéséről és pletykálásáról.

És az a legrosszabb, hogy védőnőt nem választhatsz, mert ahhoz kell menned, akihez lakhely szerint tartozol.

Üdv, 33 hetes kismama

2008. máj. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sajnos az emberek nincsenek tisztában a jogaikkal. A védőnőnek is van titoktartási kötelezettsége, főleg, ha kérted is, hogy ne mondjon semmit a családodnak. Ezért egészen nyugodtan be is perelhetnéd és nyernél! Tőlünk nyugatra az ilyet azonnal felfüggesztenék az állásából, de valószínűleg még fizethetne is.

A másik dolog, hogy ha nem vagy elégedett a védőnőddel, hiába az ő körzetébe tartozol, írásban kérvényezheted, hogy máshoz járhass.

Szerintem ne hagyd annyiban a dolgot. Az ilyen nem védőnő, több kárt csinál, mint hasznot, nincs ilyenekre szükség.

Ja, ha a biciklizés ártana a babának, már az enyém is halott lenne, de én meg se születek, mert a nagyanyám anyámat mikor várta, tanyán laktak, még az utólsó hetekben is kerékpárral közlekedett, mert nem volt más.

Én 6 hónapos terhesen még lovagoltam, az orvosom tudtával és engedélyével, attól se lett bajunk.

Minden jót és boldog babavárást!

2008. máj. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sajnos ez egy idióta!! Nem ez a dolga és nyugodtan mondd meg neki, hogy te szeretnéd közölni a többi élő emberrel, hogy babát vársz, de majd szólsz ha akarsz. Megérthetné, hogy nem mindenki mondja el a 12 . hét előtt. Menjen a picsába. Hát ezért nem megyek faluba. Elöntötte a védőnőd az izgalmi pletykaláz.. Mond neki, ha így folytatja, inkább bemész a közelebbi városba védőnőhöz(nem kell sokszor úgysem) , mert neki mindenben támogatni kell az anyukát, arra volna kiképezve. Hülye picsa ez!! Hagyd ott ha van lehetőséged, mert ha meglesz a baba állandóan zaklatni fog. Keress mást és mondd, hogy mit művel.
2008. máj. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is 21 vagyok. Az én védőnőm is hibbant kezetfoghat a tiéddel. Amugy van egy pappir amit alá lehet irni h nem igényled a védőnői szolgáltatást és soha nem lesz többé közöd hozzá. Sztem én ezt fogm csináni mert nekem nem hasznomra inkább káromra van. Ha baja van a babának ugyis az ovosnak kell szolni...
2008. máj. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én védőnőm az elsővel egy idős nő volt, nem értettem mit mond, megtiszta hülye volt. Én azt mondta, neki, elköltözünk, és ki a területi védőnő, és én átmentem ahoz, aki arra a területre tartozik. (Pl, a város másik végére mér másik védőnő jár). Igy sikerült leráznom, és azóta is a "választott" védőnőm van. Nem járkál hozzánk, nem zaklat, csak akkor hiv fel, ha megérkezik vmilyen véreredményem, stb.

Ha nem vagy vele megelégedve, akkor próbálkozz ilyennel, hátha neked is bejön, és sikerül másik védőnőhöz kerülnöd. Ne hagyd magad, mert tényleg vannak idióták, és feleslegesen nem mászkáljon hozzád.

Mondjuk én - személy szerint - tuti megmondanám neki, hogy ne jöjjön, majd én havonta bemegyek súlymérésre, stb, és ha nekem olyat mondana, amit neked mondott, én biztos lehordanám a sárga földig. Neked is vannak jogaid, és megvédheted magad, még ha össze is veszel vele.

24 hetes kismama

2008. máj. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!