Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem késő még megcsináltatni?

Nem késő még megcsináltatni?

Figyelt kérdés
Elég jól kitoltak velem, 8 hetesen levették a vért toxoplazma vizsgálathoz, mert van egy cicóm. Most 16 hetes vagyok és jött egy papír hogy megsemmisítették a levett vért mert 8000,- Ft-ot be kellett volna fizetnem , ezt nem tudtam de még az sem aki levette a vért, meg a háziorvos sem. Most mitévő legyek nem késő most újra megcsináltatni? Nagyon félek hogy baja lesz a babómnak.
2008. máj. 27. 12:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia nekem is 8 hetes csinálták és nem kellett fizetnem semmit ne agodj szerintem nem késö én most vagyok 22 hetes és tegnap vettek vért és ott ujra kérte a védönöm ezt a vizsgálatot is :))
2008. máj. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

szia

nekem 10hetesen volt ilyen vizsgálat, ingyen.

most 28hetesen voltam megint vérvételen és ismét vizsgálják a toxoplazmát,ingyen.szóva nem késő szerintem.

és igen van ahol sajnos pénzbe kerül, de akkor kellett volna csekket kapnod.nem kaptál?

31hetes kismama, boldog babavárást

2008. máj. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem keso, mivel feltetelzheto, h ugyanugy ovatosan tettel-vettel a macskakaival, kerteszkedessel, mosatlan gyumivel, mert nem tudhattad ugye, poz, v. neg. lesz-e.

Megelozni csak igy tudod. Ha neg. vagy, minden trimeszterben kell csinalni. De ez nem fizetos vizsgalat!! A terhesgondozo korhazad laborjaban ingyen kell, h csinaljak!!

En neg. vagyok, 2 ciciam van, tehat fokozottan figyelek a megelozesre. Nekem volt 7 hetesen, lesz most 24 hetesen, es lesz majd a 3. trimeszteri nagy laborral is toxo vizsgalat, kerd te is az orvosodtol!

24 hetes kismama

2008. máj. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ne aggodj!Foleg ha regota van cicad,vagy talan mar gyerek korodban is volt,akkor valoszinu,h mar atestel ezen a betegsegen,es mar immunis vagy ellene.

Nallunk ez az 1 vizsgalat,amiert fizetni kell,igaz en kulfoldon elek,de rengeteget jarok Magyarorszagra,de korantsem ilyen magass az osszeg...nallunk kb olyan 3000 ft korul van.

Nyugodtan megcsinaltathatod most is szerintem meg nem keso,de gondolom rendszeresen jar dokihoz,sztm ha baj lenne mar tudnad!

Ne aggodj!

Gratulalok a babhoz!

11 hetes es 4 napos pocakos kismami

2008. máj. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
3. vagyok, az h lehet, h valahol ingyenes, vhol fizetos? En a Janosba jarok, ott ingyenes!
2008. máj. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Nyugi! Először is az emberek többsége már rég túlesett rajta. Másodszor a fiatal, 1 év alatti kisállatok terjesztik elsősorban a dokim szerint. Gondolom nem újkeletű macskusz, vagy nem az első.

Nekem negatív lett az eredményem, pedig van macskám, aki ráadásul szobacica. Erre a doki azt mondta, hogy trimeszterenként érdemes megcsinálni, de nem kell annyira aggódni emiatt.

Én kaptam egy beutalót a háziorvostól az infektológiára, azok küldtek a toxoplazma szűrésre, így nem került semmibe sem, nem értem, hogy lehetnek ennyire pofátlanok, hogy 8000-et kérnek tőled ezért (pláne beutalóval), és még ráadásul nem is tájékoztatnak megfelelően és főként előre a költségekről.

2008. máj. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

3.válaszolónak

igen van ahol fizetni kell érte, sőt kérni kell, hogy szeretnéd ezt a vizsgálatot is.van ahol meg autómatikusan ezt is vizsgálják és ingyen.

nekem az utóbbi volt, nővéremnek másik városban kérnie kellett, hogy van macskája, szeretné ezt a vizsgálatot és bizony fizetnie is kellett:S

2008. máj. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, Veszprémi vagyok itt minden máshogy működik. Orvost se lehet fogadni, a csekket meg azzal a levéllel küldték amiben leírták hogy megsemmisítették a levett vért:-(( Akkor kérek új beutalót remélem nem lesz semmi baj. De ha mégis elkapta volna a baba az kiderülne terhesség alatt?
2008. máj. 27. 12:27
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem is 16 hetesen vették le, ne félj, nem lesz semmi baj. nekem is van cicám, az ölemben ült sokáig, még nem is tudtam , hogy terhes vagyok, és mint kiderült, nekem még nem is volt toxom, és nem lett semmi baj.

Ez annyira ritka, nagyon fel van fújva, ne félj, semmi baj nem lesz. Megkérdezheted az állatorvost, lehet ő olcsóbban leszűri a manyekot:-)A mienk azt mondta, hogy tizenpáréve nem talált egyetelen fertőzött macskát sem.

Ne félj, nyugodj meg!!:-))

2008. máj. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk 2000 Ft-ba kerül, és csak akkor veszik le a vért a vizsgálathoz, ha a befizetett csekket is mellékelem! Nekem negatív lett 10 hetesen, így most a héten meg kell ismételni a vizsgálatotn (24. hét), persze 2000-be kerül megint! Nem késő még egyszer levenni a vért a vizsgálathoz, csak menj minél hamarabb. Nem hinném, hogy baja lesz a babódnak, nem olyan könnyű elkapni ezt a betegséget...

Nyugodj meg!

2008. máj. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!