Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nyugtassatok meg, hogy még be...

Nyugtassatok meg, hogy még be tud fordulni és nem lesz giga baba!?! Bővebben lent!

Figyelt kérdés

A 27. héten voltam 4D ultrahangon, ahol faros volt a baba és 2 hét 4 nappal mérték nagyobbnak, becsült súly 1460 g. Akkor nem aggódtam, mert azt mondták, hogy még bőven befordul és lehet most nagyobb ütemben fejlődött, majd később kapcsol tartalékra.

Most a 31+5 naposan voltam a kötelezőn és mondtak egy "Hű"-t...

A baba átlagosan most is 2 héttel nagyobb. A szonográfus hölgy azt mondta, inkább szűken méri. Mindenből méretből faragtak le... de így is 2500 g-os a becsült súly és megmaradtunk farosnak...

Ugye befordulhat még? Akinek nagyobb volt a babája és nagy súlyra becsülték az úgy is született? Kicsit izgulok most! Jóslóim is vannak már... Császár lesz? Nyugtassatok meg légyszi!

Első babás kismama vagyok!


2012. nov. 22. 17:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem a 33 hetes uh-n becsülték 3100 grammra a babámat, egészen odáig az uh-kon faros fekvésű volt, aztán a 33 hetesen már fejvégű. Ez utána már nem is változott. Akkor nekem is azt mondták, hogy 2 héttel nagyobbnak tűnik a baba a méretei alapján, visszahívtak 2 hét múlva, hogy újra megnézzék. Akkor már lelassult a növekedése, visszavett kicsit. Amúgy a 38. héten született 3960 grammal a fiam. Császáros voltam, de nem ez miatt. Egyébként engedtek volna természetesen szülni.

Amúgy a súlybecslés nem mindig fedi a valóságot, sokszor nem annyi, az annyi. Fordulni szerintem még mindig van lehetősége a babádnak, de egyre kevesebb, ahogyan növekszik.

Bízz a legjobbakban!:)

2012. nov. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Ne aggódj...most ez a legfontosabb. Csak közeli és saját tapasztalatot tudok leírni. Én például szülés előtt kb 6-7 nappal fordultam irányba. Azt nem tudom pontosan mi erre ma a protokoll, császár vagy esetleg még fordítanak-e manuálisan, de bármikor megfordulhat, én észrevettem amikor a kishölgy fészkelődött, viszont a hasam nem akart ereszkedni. Ezt az orvos oldotta meg :(

Mi is valamennyivel előbbre tartottunk a súlyra, de kb annyival is született.

Ne aggódj, attól csak rosszabb lesz, mármint a jóslók tekintetében. Pihenj le, amikor jön, nyugodj meg :)

Még bárhogy alakulhat:) Nekem is jöttek a jóslók és a kishölgy egy héttel tovább maradt bent, úgy kellett noszogatni :D


10 hónapos babó anyukája


Ja én amikor valamiért aggódtam felhívtam a dokim, nyugodtan faggasd ki! :)


Szép babavárást

2012. nov. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne aggódj Szasszi,minden rendben lesz! :)
2012. nov. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia, nekem nem volt extra nagy a babám (3110-zel született 39. héten), de a 38. héten fordult csak be.
2012. nov. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hármas válaszoló: Oké, értettem :)

2012. nov. 23. 12:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!