Dokinak pénz?

Figyelt kérdés
Sziasztok, ha nincs választott orvosom, akkor mennyit adjak annak akinél szülni fogok? mennyivel jobb ha van választott doki?És az nektek mennyibe került?, öszinte válaszokat szeretnék, köszönöm:) 28 hetes km
2009. aug. 14. 18:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül.....

A tesóm 3 napja szült nem volt fizetett orvosa mégis rendesen bántak vele és 100%-ig elégedett mindennel.

A szobatársa fizetett a dokinak szülésér és vajúdás közben órdított vele a doki hogy mostmár jó lenne ha kijönne az a baba mert őneki 1 óra múlva műtenie kell. Erről ennyit.Én ha egyszer rákerül a sor távozáskor fogok egy egy ajándékcsomagot adni a dokinak, szülésznőnek és a csecsemősnek. Ennyi.

2009. aug. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Semmit, azért kapja a fizetést.
2009. aug. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem amennyit gondolsz. Én ezeket venném figyelembe: rendes volt-e, nehéz szülés volt-e, term. vagy császár. Ezek függvényében adnék neki. Ja, meg a pénztárcám.

Ha fogadott orvosod van, akkor kérdezd meg esetleg ő mennyiért vállalná. De én úgy tudom, hogy a lelkiismeretes orvosok nem vállalnak csak szülésre, hisz jobb ha végig veled vannak. Amúgy kb. az egy vizsgálat árának a 10-szeresével lehet számolni. Konkrétat nem tudok mondani, mert akit szeretnék orvos, azt nem tudom elérni egy hete, bizti nyaral. :P

2009. aug. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
Fogadott orvosomnak kávét csokit és 40ezret adtam,a nem fogadott szülésznőnek csokit kávét,pénzt nem.
2009. aug. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
Nem fizettem semmit az ügyeletesnek.És maximálisan elláttak.
2009. aug. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ha nincs választott orvosod, ne is adj pénzt,úgysem várja el, csak a saját magán-kismamáitól.
2009. aug. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%

Én abszolut ellene vagyok a dokik pénzelésének, főleg ha nem választott dokid!

Én nem adtam, tökéletesen meg voltam elégedve az egész személyzettel mind a benntöltött 4 napon!

Ha sok pénzed van, fogadj dokit, ha nincs, költsd azt a keveset inkább a babádra!

2009. aug. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a lakáshitel mellett nincs annyi pénzem, hogy fizessek a dokinak. Engem is le lehet pontozni, de tényleg kapnak fizetést, épp úgy mint más emberek. Nekem sem fizettek külön,mert szép kenyeret sütöttem...

Nem fogunk azért éhezni 1 hónapig, mert azt a pénzt amit a tp-re kapok, a dokinak adom. Itt a havi gondozásért adott pénz tízszeresét adják a dokinak (vagyis a doki ennyiért vállal), átlagban 60-70ezer ft,ikreknél duplája!!!

Pont ezért nem választottam orvost, mert nem tehetem meg. Sztk-ba járok, időpontra, normálisak, úgyhogy egy szavam sem lehet.


33hetes pocis

2009. aug. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, én is ezen az állásponton vagyok, de akárkivel beszélek, annyira nagyzolnak hogy tömik a dokit pénzel, én is sztk-s vagyok, és maximálisan elégedett, attól nem lessz egésségesebb a babám, ha többet foglalkozik velem a doki, hát ennyi:) De aki megteheti az tegye, csak nem kéne ezt másnak az orrára kötni, és kérdőre vonni, hogy ő mennyit ad....stb
2009. aug. 15. 08:25
 10/11 anonim ***** válasza:
Ugyanebből a megfontolásból nem fogadtam dokit,majd kiderül,jó ötlet volt-e.Szülésznőt fogadok,de a dokira szánt pénzt inkább a kicsire költöm.
2009. aug. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!