Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Érezted már úgy, hogy belezúgt...

Érezted már úgy, hogy belezúgtál a nőgyógyászodba?

Figyelt kérdés
2009. aug. 12. 15:43
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Az enyémről megoszlanak a vélemények.Van, akivel rendes, van akivel nagyon csúnyán beszélt, sőt, ordibált állítólag szüléskor.

Velem mindig kedves volt, többször kedvesen megsimogatott, az utcán messziről megismer, a gyerekeimre kedvesen mosolyog stb.

2009. aug. 12. 17:52
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk nekem hirtelen 2 dolog jutott az eszembe:


1. nincs férjed?

2. ha velem merne valaki ordibálni szülés közben, leütném. Szerintem szüléskor egyébként is érzékeny egy nő és meg van rémülve, dehogy még ordibáljanak is velem, nem türném. Előre fel fogom készíteni a páromat, hogy ha ilyen előfordulna, védjen meg.

2009. aug. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Van férjem. Miért?
2009. aug. 12. 20:31
 14/20 anonim ***** válasza:

Nincs semmi baj, nem bírálni akartalak.

Csak azért jutott eszembe, mert írtad, hogy belezúgtál a nőgyógyászodba kismamaként és én azt hittem, hogy terhesen egy rózsaszín ködben van a kismama és rajongásig oda van a férjéért és a születendő kisbabájukért. Azt hittem, hogy házas, szerelmes terhesen a kismamák nem is tudnak más pasira nézni és egyébként is ilyenkor nagyrészt inkább a baba téma foglalkoztatja a nőket, mint a pasi téma. De ezeket csak gondolom, mert én még nem voltam terhes. Igaz az, hogy aki még nem tapasztalta, nem tudja, csak gondolja.

Szóval nem bántásként kérdeztem, csak ezek a gondolatok futottak végig az agyamban, mikor olvastam a kérdésedet.


Szia.

2009. aug. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Nem haragszom! Egyébként nem zúgtam bele, ez túlzás. Én csak feltettem egy kérdést. Valójában én csak vonzódtam hozzá egy kicsit, valamilyen szinten, amikor terhes voltam és sokat jártam hozzá. Talán épp a terhesség alatt felfokozott lelkiállapot miatt... Csak kíváncsi voltam, ki mit válaszol erre a kérdésre.
2009. aug. 14. 21:23
 16/20 anonim ***** válasza:

"Csak azért jutott eszembe, mert írtad, hogy belezúgtál a nőgyógyászodba kismamaként és én azt hittem, hogy erhesen egy rózsaszín ködben van a kismama és rajongásig oda van a férjéért és a születendő kisbabájukért. Azt hittem, hogy házas, szerelmes terhesen a kismamák nem is tudnak más pasira nézni és egyébként is ilyenkor nagyrészt inkább a baba téma foglalkoztatja a nőket, mint a pasi téma. "


ehhez hozzászólás:


A pasi téma engem csak a terhesség alatt érdekelt, előtte alig, ezt főleg a hormonoknak köszönhettem. Végig azon gondolkoztam, hogy a férjemnél jobb apukát is választhattam volna, ha lett volna elég eszem.

Most már nem vagyok terhes és újra nem érdekelnek a férfiak, csak hogy mennyi pénzt keresek, és hogyan nevelem fel a gyereket. És az hogy ő ügyesebben válasszon társat magának.


Megjegyzem valószínűleg olyan dolgokat vett észre a kérdező a nőgyógyászában, amik a férjéből hiányoztak. Terhesség alatt sok férfi elfelejt kedves lenni, de még előtte is inkább csak a szex körül forog a világ, nincs udvarlás, nincs simogatás, nincs virág a szülinapra...

Meg sajnos sok nőgyógyász túl kedves a betegekkel (gondolom a pénz miatt, fogják a beteget), kedvesebb, mint a partnerek (akitől pont a gyerek lesz).


A beteg-orvos kötődés normális egyébként, hiszen ki járkál olyan orvoshoz, akit ellenszenvesnek talán.

2010. jún. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

"Megjegyzem valószínűleg olyan dolgokat vett észre a kérdező a nőgyógyászában, amik a férjéből hiányoztak."


Ezzel nem értek egyet, mert hetente vagy havonta azalatt a néhány perc alatt nem lehet valakit igazán megismerni, egy orvost pedig főleg nem, akinek a viselkedése többnyire személytelen vagy esetleg érdekből viselkedik úgy, ahogy. Ezt nem lehet tudni.

Másrészt elszomorító ez az általánosítás. Persze értem, hogy a hozzászólónak sajnos rossz tapasztalatai voltak, sajnálom is érte, de a férfiak többsége nem ilyen. Az előző hozzászólás nekem kiábrándultan hangzott.

2010. jún. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Ha kiábrándító, ha nem, bizony sokmindenben igaza van a hozzászólónak. Én is hasonló dolgokat éreztem, mint ő. És bizony biztos a férjem is ludas ebben, mert ha ő más lett volna akkor velem, talán észre sem veszem azt a valamit, ami felém irányult az orvosom felől. Én azért elég sokat jártam az orvosomhoz ahhoz, hogy megérezzem azt a valamit, amit azóta is érzek, ha találkozom vele. És ezt ő hozza ki belőlem, mert nem csak mint beteg, hanem mint nő, úgy néz rám,úgy viselkedik velem és ezt megérzi az ember.Vagyunk olyan jóban és vagyunk olyan közvetlenek, hogy nem érdekből csinálja. Hiszen már régóta járok hozzá. De nem akarok ebbe annyira belemenni, mert lehet, hogy valaki nem érti, vagy félreérti.....
2010. jún. 29. 14:08
 19/20 anonim ***** válasza:

A nőgyógyászkodás egy jól fizető hivatás, ez az alapállás, a megélhetés miatt sok orvos mosolyog udvariaskodik.

Ha a nőgyógyász nem pont a pénzért viselkedik veled udvariasan, akkor lehet, hogy megérezte rajtad, hogy valami nem klappol otthon. Némelyik orvosnak nagyon jó kis radarjai vannak. A nőgyógyászok nagyon jól tudják, hogy a nőknek néha milyen sanyarú sors jut, a férjek mókuskerékbe zárják őket.

Vigyázat, az együttérzés a nőgyógyász részéről nem szeretet és nem is szerelem, valószínűleg a te orvosod, jót akar és meg akarja adni azt a tiszteletet és kedvességet, amire szükséged van. A terhesség nehéz, ha észreveszi egy orvos, hogy el vagy hanyagolva megpróbál átlendíteni ezen a nehézségen.

Az is igaz, de nagyon-nagyon ritkán, hogy valóban beleszerethet egy orvos a betegébe, akár egy terhes nőbe is és akár egy kétgyerekes anyukába is.

Én mégis azt mondom, hogy vagy a pénzért csinálja vagy bocsáss meg a szóért szánalomból. Ez utóbbi esetben azt hiszi, hogy jót tesz veled, pedig nem, igazából csak árt a kedvességével, és fájdalmat okoz. Pont azért mert neked vissza kell térned a saját kis világodba és az nem közös az övével.

2010. aug. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Én nagyon jól értem, és éreztem is a saját bőrömön, amiről beszélsz. Az utolsó hozzászóló vagyok.

Nem hiszem, hogy sokat segít, de sok sorstársad van.

2010. aug. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!