Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Ti hogyan spóroltok?

Kismamák! Ti hogyan spóroltok?

Figyelt kérdés
Mit nem vettetek meg a terhesség alatt magatoknak vagy a babátoknak? Nektek mi a nem annyira szükséges? Én még alíg vettem valamit... Remélem nem vagyok túl minimalista.. Meg persze a további spórolási lehetőségek is érdekelnek. Ki mit tud ajánlani?
2009. aug. 12. 14:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én próbálok nem 100 kis tipegőt venni, turikba sokat járok, és ha van valami kis cuki darab, ami nem is annyira használt, akkor ott sok mindent veszek. Ja, és gondoltam veszek légzés figyelőt, a nagyobb lányomnál nem volt, de most akartam. hát nem lesz. :(
2009. aug. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Tény, jól meg kell válogatni, hogy miket veszel meg a babádnak vagy magadnak, mert sok túlzással lehet találkozni, de azt is tudom, hogy főleg első babánál ez nehéz (tapasztalat hiányában) és nagyon csábítóak az áruházak kínálatai.

Szerintem Te is kb tudod, mi az amiket szeretnél megvenni, ezeket expresszen, vaterán, tesz-veszen keresztül is lehet, hogy megkapod.

Érdemes körülnézni a boltok kínálatában, mert tényleg akadhat olyan, amire nem is gondolsz, de jól jöhet.

Vannak sokkal emberibb árral dolgozó üzletek is, nem tudom merre élsz, de a net ebben is tud segíteni, vagy ismerősök, vagy mi is itt a hálón.

Ami nekem nem volt annyira szükséges:

szoptatós pizsama, tökéletesen jó lesz a kb hasig v. végig kigombolható felsőrésszel rendelkező hálóing v. pizsi.

Nem veszek kapásból légzésfigyelőt, de ha valaki ettől érzi biztosabbnak, akkor szive joga.

Az eleljére nem ruházok be a bébinek nagyon, majd meglátom mennyit nő, hízik és majd születése után vásárolgatok. Egyébként a nagyobb áruház láncokban már vannak jó babaruhák, elérhető áron. Sőt a turikban is sok jó , szinte új ruhát ki lehet fogni.

Nem veszek szagelzárós kukát, inkább többször leviszem a szemetet, nem veszek pelenkázóra külön alátétet a szivacsra.

A gyerekorvos által felírt krémeket használom és nem csak az áruk miatt, tényleg ezek a legjobbak az első időkben.


Ha tudod vegyél meg mindent apránként, akkor nem olyan megterhelő.


Magamnak vettem két kismama nadrágot, felsőim, amik jó tágasak, voltak is és kaptam is.Amúgy ruhára nem igen költöttem.

2009. aug. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
én is durkáltam egy rakás babaruhát, a babakocsit használtan vettem,a bébihordót is,nem volt kimondott kismamagöncöm, olyat vettem ami kényelmes volt.
2009. aug. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Tényleg igaza van a 2-ik válaszolónak, sok felesleges is van a kínálatban Pl:cumisüveg sterilizáló, pelenkatároló kuka,elektomos mellszívó,150 ezres babakocsi,lázmérőcumi stb.Lehet élni ezek nélkül is,felnő a gyerek, és nem fogja kérdőrevonni a szüleit,hogy miért nem luxus babakocsiban tologatták 6-8 hónapig
2009. aug. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én szinte mindent a www.teszvesz.hu oldalon veszek meg. Rengeteget lehet így spórolni és nagyon jó cuccokat ki lehet fogni potom pénzért. Vannak új és használt termékek, de itt az új termék ára sem éri el a bolti árat. Nagyon szeretek itt vásárolni, 3 éves kisfiamnak mindent itt vettem anno és most is itt veszem meg a hiányzó dolgokat a születendő babámnak.
2009. aug. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Én is össz-vissz egy kismama nadrágot vettem magamnak a többi régi darab, ami olyan , hogy most is felvehetem. A kicsinek szinte minden ruhát unokatestvéremtől kaptam, sok szép darabbal.

Tudom, hogy a szeretet nem ezen múlik, de azért kicsit bűntudatom van, mert még meg sem született a kicsi, mégis rajta spórolok/spórolunk...

2009. aug. 12. 15:12
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A kismamaruhán tényleg lehet spórolni, iszonyú drágák, és alig hordod pár hónapig. Elég 1-2 használt kismamanadrág, azt variálhatod a saját felsőiddel, rám még a 9. hónapban is rámjöttek a saját sima felsőim (nem tunika!)Ruhából az első pár hétben alig kell a babának, még nem koszolja össze, és hamar kinövi.

Van amiből egy is elég (nem kell neki 5 sapka, 5 cipő stb.)de az jó legyen. A mélykocsit lehet kölcsönkérni, fél évig használod, utána inkább érdemes egy olcsóbb, kisebb sportkocsit venni, azt 3 éves koráig is használhatod. Pizsiből, otthoni cuccokból lehet olcsót, használtat venni. stb.

2009. aug. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok:


szerintem ne legyen lelkiismi furdalásod, nem rajta spórolsz, hanem józanul gondolkodsz. Meg hát ezek a keretek, nem fogja a szemedre vetni. Majd 10-15 év múlva jönnek az igények, de azt meg normális neveléssel, értékrenddel lehet kezelni.


nyugi.-

2009. aug. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ne legyen bűntudatod. Először nekem is az volt, de azt gondolom, hogy attól nem lesz rosszabb a gyerekemnek, ha inkább a vateráról és a teszveszről veszek neki sok jó minőségű dolgot olcsón, mint ha drágán vennék nem is olyan jó minőséget. Jelzem, minden eddigi cucc a picinek jó minőségű, szinte teljesen új és eddig összességében több, mint 50E ft-ot spóroltunk.

Amúgy meg nagyon sok felesleges dolog van, amit ha lenne pénzem dögivel se vennék meg, mert hülyeségnek tartom.

Ja, én is csak 1 kismama nacit vettem. Szerencsére fenékre annyit nem híztam, hogy ne legyen jó a régi lehúzott sliccel, hosszú felsővel.

Tehát nem érzem úgy, hogy bármiért is bűntudatom kellene, hogy legyen.

2009. aug. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mi is szinte mindent a teszveszen vettünk meg. A kombi kiságy minden tartozékával (ágynemű, baldahin, pelenkázó szivacs, stb.) 13.000Ft volt. A babakocsi (téliesített, 2 esővédővel) 8000Ft, a hordozó 5000Ft, a mellszívóm 600Ft, a bimbókiemelő (sajna szükségem van rá) 56Ft. Rucikat rengeteget örököltünk, plédeket is, de turiztunk is párat, az egyik hálózsákunk is onnan van. A többit pedig az alapján megvarrja nekünk egy jó ismerős, csak az anyagot kell hozzá megvenni. Amit boltba vettem, az a textilpelus volt, azt azért használtan nem venném meg.

Magamnak csak a kórházi hálóinget vettem meg, jó mélyen kigombolható, kínai.

Attól még, hogy nem a legdrágább, legújabb holmikat vesszük meg, attól még szerintem jó szülők leszünk, hisz nem minden a pénzről szól. Az a lényeg, hogy szeressük!

2009. aug. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!