Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most akkor mennyi folyadékot...

Most akkor mennyi folyadékot igyak?

Figyelt kérdés

37 hetes vagyok, és a bokám elkezdett vizesedni, és a lábfejem.Eddig olyan 2, 2.5 liter folyadékot ittam.Tegnap mondta a védőnő hogy max. 1.5 litert igyak csak.

Máshol meg hallottam hogy ugyanúgy inni kell, sőt.Dokihoz holnap megyek.Ja ugye a sómentes étrend, az addig ok, de a folyadékkal nem vagyok tisztába.


2009. aug. 12. 14:15
 1/10 anonim ***** válasza:

Jól mondta a védőnő, a veséket tehermentesíteni kell, hiszen azért vizesedsz mert már nem bírják a terhelést. 1-1.5 liter folyadék elegendő, rendszeres rövid séta, hideg-meleg váltott zuhany a lábra, de sajna a vizesedés a terhesség uccsó heteiben szinte elkerülhetetlen.

Kitartás:)

2009. aug. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia! Na akkor most kapaszkodj! Nekem azt mondta a doki, hogy ugyanúgy kell inni, a védőnő meg azt , hogy fogjam vissza a folyadékfogyasztást, a belgyógyász azt, hogy egyek és igyak úgy ahogy eddig...

Nem az első eset, hogy ellentétes infókat kapok.

Szerintem a szülés és az anyaság is ösztönösen működik a legjobban. Magad figyeld meg, hogy mi a jó neked és csak ezután dönts egy-egy dolog mellett vagy ellen.

37 h km

2009. aug. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hú, hát akkor már végképp nem tudom, kíváncsi vagyok mit mond a doki holnap, ha lenne harmadik variáció(többet, kevesbbet, ....)akkor ő biztos azt mondaná.

Na mindegy, köszönöm a válaszokat!!

2009. aug. 12. 14:26
 4/10 anonim ***** válasza:
első vagyok: egészségügyes vagyok és mi úgy tanultuk hogy a veséket ilyenkor tehermentesíteni kell, és a napi másfél liter folyadék éppen elég a szervezetnek, kíváncsi vagyok mit mond a dokid:)
2009. aug. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát ha nem tart bent, akkor majd holnap ide megírom nektek hogy ő mit mondott.Tényleg nagyon megoszlanak a vélemények, épp most olvasgatok a téméban, és hát van minden, volt ahol még azt is olvastam hogy sót! is lehet ugyanúgy használni.Na hát akkor döntse el az ember.
2009. aug. 12. 14:45
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Ez érdekes...

Nekem úgy mondták, hogy nem szabad kevesebbet inni, napi 2 liter mehet.

Na, akkor most igazodjon ki az ember :S

2009. aug. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ja, és azt nem értem, hogy annyit foglalkoznak a szüléssel, terhességgel és vele kapcsolatos dolgokkal, és egy ilyen egyszerűnek tűnő kérdésben meg nem tudnak megegyezni az "okosak", mi meg csak pislogunk.
2009. aug. 12. 15:21
 8/10 anonim ***** válasza:
érdekes én 33hetes vagyok és már most lufi mindkét bokám...mutatom a dokinak erre ő meg folyton azt kérdezi hogy iszok én eleget? meg hogy oránként két decit minimum igyak meg...akkor most igyak vagy ne????
2009. aug. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Na most már tényleg össze vagyok zavarodva.........!
2009. aug. 12. 17:28
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem az egész lábam bedagad nem túl látványosan, de ha legugolok akkor úgy érzem, hogy szétrepednek a lábaim. Én mégis napi több mint 2 L-t iszok. Tegnap viszont voltam terhes-vizi-gimnasztikán és utána szinte csontosra fogyott a lábfejem estére. nagyon klassz volt.

2009. aug. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!