Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Igaz ha simogatom a hasam az...

Igaz ha simogatom a hasam az méhösszehúzódást eredményez?

Figyelt kérdés

2012. nov. 3. 12:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
EredményezHET. Kisfiam nem nagyon szerette, befeszült szinte az egész hasam, vagy betámasztotta a sarkát a bordáim közé, azt hittem csillagokat látok, szinte levegőt nem kaptam tőle. Úgyhogy amennyire csak lehetett, minimálisra szorítottam (pedig nekem nagyon jó érzés volt, csak ő nem rajongott érte). De hát nem egyformák a babák...
2012. nov. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg a hasad alját nem szabad simogatni, ha meg pl jóslóid vannak azzal is erősödhet a fájdalom. Nekem szóltak mikor bent feküdtem visszatartáson, hogy ne simogassam, csak ingerlem a fájásokat
2012. nov. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Vérbőséget és ezáltal kontrakciókat okozhat. Nekem nyomatékosan megtiltották, hogy simogassam, mert korai görcseim vannak, most jöttem haza a kórházból visszatartásos infúziók után.
2012. nov. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát én nem tudom.Akkor már ne is simogassam?Nagynéném azt mondja hülyeség ő szült 3 gyereket.
2012. nov. 3. 13:36
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki és minden terhesség más. Lehet, hogy neki nem volt tőle semmi, neked pedig lesz. szerintem nem éri meg kockátztatni. Azt sem mondom, hogy attól, mert simogatod, azonnal megszülsz, de ha vannak olyan összehúzódásaid, amiket lehet, hogy nem is érzel, azokat felerősíti és megvan a baj. mennyi idős terhes vagy amúgy? Az sem mindegy. Én a helyedben nem simogatnám (fogni lehet).
2012. nov. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%

ha nem viszed túlzásba, lehet simogatni, én is szoktam de nem órákon keresztül.. párszor megsimogatom és ennyi...

valamelyik nap párom kicsit italozott, és egész este simogatta a hasam, nagyon édes volt, csak azt nem értette meg, hogy ez már nekem sem jó a babának meg főleg. annyira kemény lett a hasam, hogy rendesen fájt. persze másnap elmondtam neki, hogy imádom mikor fogja a pocakom, vagy picit megsimogatja, de ne vigye túlzásba.

2012. nov. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
14 hetes.Én se órákig szoktam,csak néha néha meg simizom és ennyi.Nem szoktam én se sokat simizni
2012. nov. 3. 13:45
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
14 hetesem szerintem még nem lehet belőle gond. Nekem 26-27 hét körül kezdődtek, és én sem simogattam folyton...sőt! Tényleg ritkán...de ha befolyásol vmit, akkor mindegy mennyit simogatod, a kicsi ugyanúgy el tud indítanu egy folyamatot. Amúgy 31 hetes vagyok
2012. nov. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

2 kérdés, 2 orvos által adott válasz.


"Kérdés:

33 hetes terhes vagyok és szeretném megtudni, valóban okozhat -e méhfal keményedést a pocak simogatása? /a kórházi ápoló szerint igen, mert rám szólt emiatt/

Válasz:

Minden terhes anyuka simogatja a hasát, és ez így is van jól.

Ettől normális esetben természetesen semmi gond nem lesz. Az igaz, hogy, ha a méh egyébként ingerlékeny, akkor vannak olyan területei, aminek az érintése méhösszehúzódást válthat ki. Erre általában fenyegető koraszülés esetén kell figyelni, ha ilyen görcs jelentkezne, akkor az adott terület természetesen kerülendő. De alapesetben minden anyuka simogassa nyugodtan a hasát!

Dr. Ács Nándor



Kérdés:

Férjemnek egy ismerőse aki 2 hete szült, azt javasolta, hogy ne simogassuk a hasamat a terhesség ideje alatt, mert leszakadhat a méhlepényem. Mi enne a valóságalapja?

Válasz:

SEMMI. Ha a puszta simogatástól komolyan méhösszehúzódások jelentkeznének, akkor anélkül is baj van, amit kezelni kell. Ha a méhszáj folyamatosan ép és zárt, akkor ez egyike a rémhírkeltésnek (ez egy bizonyos szint fölött BTK-ba ütköző bűncselekmény ...)

Dr. Nagy László"


[link]

2012. nov. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!