Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szülőknél végzett kromoszóma...

Szülőknél végzett kromoszóma vizsgálat hogyan zajlik?

Figyelt kérdés
Mivel múlt héten meg kellett szakítani a terhességemet fejlődési rendellenesség miatt és már volt egy vetélésem és egy missed ab.-om, ezért az orvos javasolta, hogy mielőtt újra próbálkoznánk menjünk el mindketten kromoszómavizsgálatra. Azt nem tudom, hogy ott mit mondanak. Ha mondjuk találnak valami rendellenességet akkor azon segíteni is lehet, vagy csak elmondják, hogy mennyi a kockázata, hogy a következő baba is beteg lesz. Mert akkor nem tudom érdemes-e egyáltalán megcsináltatni. Mert úgyis megkockáztatnánk hiszem már közben egy teljesen egészséges kislányunk is született, és amúgy is az utolsó esélyem van rá a korom miatt. Legfeljebb ha bajt találnak akkor sajnos azt a terheseeéget is meg kell szakítani, de még mindig jobb mintha esélyt sem adnék még egy babának. Ti mit tennétek?
2009. aug. 7. 18:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha van valami összeférhetetlenség, aminek nagy az esélye, hogy előjön, akkor még ott van a mesterséges megtermékenyítés. Akkor csak az egészséges embriókat ültetik vissza.

De várd meg az eredményt.

2009. aug. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is ebben a cipőben jártam(járok). Egy babó elvesztése rendellenesség miatt a 21-ik héten + három vetélés.

Mi a szegedi Genetikai Intézetben kötöttünk ki.Pesten is van több, a neten biztos találsz ha rákeresel.

Nekünk a nőgyógyászom írt beutalót (....és férje szíves vizsgálatát ). Telefonon bejelentkeztünk. Ez után kaptuk az időpontot. Időpontra mindketten mentünk, vérvétel következett.Nekem több fiolával, a páromnak egyet vettek le.

Pár héten belül meg volt az eredmény (az enyémnek egy rész). Ebben a kromoszómákat vizsgálják külön-külön. A te véredet még tovább nézik különféle mutációkra (pl Leiden mutáció stb..) Ennek az eredménye kicsit később jött meg.a vizsgálatok természetesen INGYENESEK voltak

Fontos lenne tudni, hogy a megszakított terhességed után csináltak a picin vizsgálatot ami megállapította a pontos bajt.

Sajnos a mi picinknek olyan betegsége volt, amit kromoszómavizsgálattal NEM lehet kimutatni, csakis ultrahanggal. 50% esélyt kaptunk az ismétlődésre. (vagyis hogy beteg babónk lesz) Ennek tudatában csináltuk végig az egészet. Anya voltam gyerek nélkül, mégsem adtuk fel, és azzal kell együtt élni, hogy hiába esem teherbe 50% hogy baj lesz megint, ennek ellenére NEM ADTUK FEL.

Biztatásként: itt hordom a szívem alatt életem legnagyobb ajándékát, aki most 29 hetes.

Minden jót, kívánom a legjobbakat!

Nem feladni!

:)

2009. aug. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, a második válaszolónak nagyon sok boldogságot és jó egészséget kívánok!
2009. aug. 10. 12:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!