Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36 hetesen még zárt a méhszáj,...

36 hetesen még zárt a méhszáj, sosem lesz baba? Ilyenkor már nem kéne kicsit nyílni neki?

Figyelt kérdés
2009. aug. 6. 14:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen. Nekem még a 40. héten is c3000 volt.
2009. aug. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem még a 42. héten is! :))
2009. aug. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

En harom nappal a kiirt datum elott szultem. Ejfelkor csordogalt a viz, bementunk a korhazba, megvizsgaltak es kozoltek, hogy a mehszaj mar kicsit fel van puhulva, ket ujjnyira megvan rovidulve, de meg teljesen zart. Fajasaim sem voltak.

Haromkor kezdtem vajudni, egybol harom percesekkel, hatkor mar kezdodtek a tolofajasok, fel het utan mar babaztam. Szoval az en peldambol kiindulva boven eleg akkor nyilnia a mehszajnak, amikor mar vajudsz, nem kell korabban, foleg nem egy honappal korabban.

2009. aug. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

rám a frászt hozták hgoy nyitva van 1 újjnyira a méhszáj, én is 36 hetes voltam mikor mondtá, őő mr a 3. babánk az első kettővel acsak a szülsé előtt 1 héttel nyílt ki.

szerintem örülj neki hgoy még zárt vagy hiszen a babának odabent van most még a legjobb helye

2009. aug. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
nekem a szülés előtt 3 órával kezdett nyílni. no para
2009. aug. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. csak azért érdeklődtem mert szeretném már ha meglenne:)
2009. aug. 6. 16:09
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

8 napot hordtam túl, de még a szülés reggelén is zárt voltam. Sőt délben is, és este fél 6-kor szültem.

Szóval nyugi, addig jó amíg zárva van:-)

2009. aug. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Adri baba ***** válasza:
Nekem szülés előtt 2 nappal 3000volt!!totálisan zárt!
2009. aug. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
akkor ezek szerint nem sokat jelent hogy zárt, akármikor kinyílhat. csak mostmár szeretnék túl lenni rajta, várom nagyon a picit, meg persze ugye félek is nagyon:)
2009. aug. 6. 17:11
 10/11 anonim ***** válasza:
86%

Ha még csak 36 hetes vagy, akkor inkább keress valamilyen jó elfoglaltságot a következő egy hónapra és ne sűrgettesd a babát. Négy hét még nagyon sok idő, nem csak neked: a babádnak is, és bármennyire türelmetlen vagy, de neki erre az időre nagyobb szüksége van a pocakodban, mint neked őrá kint. Négy hét még kell ahhoz, hogy teljesen felkészüljön a kinti világra és gondolj arra, hogy ilyenkor hetente már 200-250 grammot híznak, ami annyit jelent, hogy ha hallgatna rád és most megszületne, akkor közel egy kilóval lenne kevesebb, mint amennyi akkor lehetne, ha egy hónap múlva születik. Egy kiló egy újszülöttnél rengeteg!!!

Egyáltalán nem mindegy, hogy 2,5 kg-os, vagy 3,5 kg-os lesz a babád, persze a kisebb is egészséges, de minél erősebb egy baba, annál jobb: kisebb a bölcsőhalál veszélye, többet és erősebben bírhat szopni,nagyobb lehet a gyomra, így jobban alhat, illetve ha Isten ments bármilyen betegséget, vagy fertőzést elkapna, akkor sokkal könnyebben átvészeli, ha vannak tartalékai.

És egy másik szempont: most még azt várod, hogy veled legyen, de hidd el, ha kint lesz, akkor hirtelen hiányozni fog a pocakod és kicsit a nyugalom. Én sem bírtam már a fenekemen ülni az utolsó napokban, de amikor már hetek óta nem aludtam egybefüggően 2-3 óránál többet, akkor már elbírtam volna képzelni Istennel egy olyan alkut, hogy egy éjszakára visszavarázsolja babócát a pocakomba, reggel meg ébredésre ismét a kiságyba teremti a kialudt anyukája mellé. :-)

A 3. válaszoló voltam.

2009. aug. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!