Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha nem a lakóhelyemen lévő...

Ha nem a lakóhelyemen lévő orvoshoz járok, hanem választott dokihoz, akkor hogy lesz védőnőm? Gondolom, így nem rendelődik hozzám 'automatikusan' egy.

Figyelt kérdés

Ti ezt hogy intéztétek, ha a választott doki nem a lakóhelyeteken volt?

Előre is köszi,

7 hetes + 5 napos kismami


2008. máj. 19. 14:04
 1/4 anonim ***** válasza:
szia, én is ilyen helyzetben vagyok. Bp-en a kerületileg illetékes egészséges rendelésen kell jelentkezni orvosi igazolással. Legalábbis én így tettem.
2008. máj. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tovább bonyolítva a kérdést: az állandó lakcímem Pesten van jelenleg viszont nem ott lakunk és Babóca sem oda érkezik majd. Akkor is ott kell jelentkeznem ,ahol most lakunk, függetlenül, hogy nem vagyok bejelentve?
2008. máj. 19. 14:10
 3/4 anonim ***** válasza:
ideiglenes lakcímet bejelenthetnél, ha albérlet, akkor a főbérlövel alá kell iratni egy papírt ami az önkormányzati lakcímbejelentő és ráírja, hogy rokonként vagy nála, vagy stb-egyértelmű papír, akkor a védőnő is a lakóhely szerinti legközelebbi gyerekorvosi rendelőben lesz. Ez Pécs, de önkormányzati dolog szerintem mindenhol ilyen.
2008. máj. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A szüleimnél van a bejelentett lakcím az egyszerűség kedvéért, a férjemmel viszont tavaly nyáron Budakeszire költöztünk családi házba, úgyhogy nem albérlet, csak nem jelentkeztem be. Igen, a gyerekorvosi rendelő adja a védőnőt én is hívtam őket, de védőnővel majd csak holnap fogok tudni beszélni.Aztán meglátjuk, hogy be kell-e jelentkeznem egyáltalán. Köszi a segítséget!
2008. máj. 19. 15:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!