Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy kismama szedhet bármilyen...

Egy kismama szedhet bármilyen gyógyszert?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok 5-6 hetes terhes, most beteg lettem(megfázás).

Voltam dokinál, ő nemtudja hogy terhes vagyok mivel itthon sem tudják nemtudtam elmondjam-e neki de végül nem mondtam.

Ma írt fel a megfázásomra gyógyszert, nem kezdtem még el szedni, mert nemtudom káros-e a magzatnak.


2012. szept. 24. 20:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szinte semmilyen gyogyszert nem szedhetsz terhesen. Antibiotikumbol is olyan kell, amit terhesek szedhetne, es a tobbi gyogyszerbol is,

Igy ha nem mondod neki, akkor biztosan nem olyat fof felirni, amit szedhetsz.

Felelotlenseg ez toled!

Vagy vetelest okoz az a gyogyszer, ami terheseknek nem ajanlott, vagy beteg lesz tole a baba.

Mond a dokidnak mindenkepp! Es addig ne szedj semmit, mig jova nem hagyja.

27 hetes kismami

2012. szept. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
szinte semmilyen gyógyszert nem szedhetsz sajnos, nátha esetén mézes tea, hagymalevéltea, C vitamin, homeopátiás bogyók, ha köhögsz: STODAL. Érdemes lenne az orvossal mégis megbeszélni, gondolom az orvosi titoktartás ilyen esetekben is vonatkozik rá, nem szólna a szüleidnek.
2012. szept. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

őőőőőőő, és mégis meddig akarod titkolni a terhességedet? Legalább a dokidnak kellett volna mondanod. Amúgy nem, nem szedhetsz akármilyen gyógyszert, max homeopátiás gyógyszereket, vagy gyógyteákat. Patikában eligazítanak. De ha félsz, hogy a patikusok felismernek, akkor menj egy másikba, és ott mondd el, hogy te kismama vagy, és ennek alapján ajánljanak neked egy megfázás elleni szert. De ne legyél még felelőtlenebb annál, mint amilyen alapból vagy! És nem ártana elgondolkodnod azon, hogy kell-e ez a gyerek neked így! 17 évesen, én a helyedben tuti elvetetném!


31 h km

2012. szept. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ.

Nem szedek semmit be, holnap megyek is vissza dokihoz.

De amugy ez vonatkozik a fájdalomcsillapítóra is?

2012. szept. 24. 20:39
 5/12 anonim ***** válasza:

Igen! Csakis kek panadolt lehet szedni, de csak akkor ha mar nagyon faj valamid! Semmi mas nem ajanlott!

Elso valaszolo vagyok

2012. szept. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
18 leszek mire meglesz...én ellenzem az abortuszt, bűntudatom lenne...
2012. szept. 24. 20:41
 7/12 anonim ***** válasza:
Az orvost köti a titoktartás, egyébként meg kérdezd meg a patikust ill. olvasd el a betegtájékoztatót. Jobbulást!
2012. szept. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
köszönöm:))
2012. szept. 24. 21:17
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem pénteken mondta a dokim hogy lázra paracetamol tartalmú gyógyszereket szedhetek én a rubofent választottam. Torok fájásra meg a tantumverde szopogatós tablettát. Ja és sok sok folyadékot javasolt. Antibiotikumot nem javasolt. Jobban jársz ha elmondod neki hogy terhes vagy. Szerintem a szüleiddel is beszélni kell.
2012. szept. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

igen kéne már..

amugy milyen betegsége lehet 1 babának a gyógyszerektől?ha nem vetélés a vége 1 ilyennek...

(kiváncsiságból kérdem)

2012. szept. 24. 21:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!