Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A szeméremcsontom nagyon fáj,...

A szeméremcsontom nagyon fáj, és bal oldalon a medencém is. Mit lehet vele csinálni? Ez attól van, hogy a babi miatt változik a testem? 22 hetes kismama vagyok.

Figyelt kérdés
2009. júl. 31. 18:06
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem igen. Nekem is voltak hasonló fájdalmaim, majd elmúlik. (Lesz helyette másik fájdalom, ez a nők sorsa)
2009. júl. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%

Nekem is fáj már vagy a 25. hét óta. A szeméremcsont és comb környékén a bal oldalon a hajlatban is. Főleg ha sokat sétálok vagy kifáradok. Az ágyban való megfordulás is szörnyű vele, és néha alig tudok tőle felállni és elindulni. Ez rosszabb lesz. Próbálj valami tornát rá. Kitartás.

30 hetes kismama

2009. júl. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Egy "summa cum laude" (kitűnő) végzettségű szülész-nőgyógyász orvos könyvében olvastam, hogy ez attól van, hogy növekszik a csontod, hogy hely legyen a babának. Ez normál esetben nem fájna, csak a legtöbb kismama nem jut elegendő D vitaminhoz.

De ezen segíthetsz úgy, hogy eltöltesz egy kis időt napon (persze nem délidőben). A napfény hatására az emberi testben D vitamin képződik. Ehhez az kell, hogy legalább a karodat és az arcodat nem kened be naptejjel, mert a naptejek az UV-n kívül a többi sugárzást is megszűrik, ezért nem tud termelődni a D vitamin, ha be vagy kenve.

Nem várandós felnőtt számára elég a napi fél óra fedetlen arccal és karokkal. Hogy egy kismamának mennyi idő kell ahhoz, hogy elég D vitamin termelődjön, nem tudom. Kitapasztalhatod.

Én most nőttem 2 centit (még nem vagyok 21 éves), és iszonyatos fájdalmaim voltak, majd elolvastam a könyvet, kint voltam napi fél vagy 2 órát naptej nélkül és elmúltak a fájdalmak. :) Jó hír, hogyha többet vagy napon, mint amennyi D vitaminra szükséged van, akkor a tested a felesleget lebontja. :)

Ha sokat vagy napon, s nem javul a helyzet, akkor konzultálj az orvosoddal, s kapszulában vidd be a D vitamint, esetleg kalciumot is érdemes. Nagyon jó termékek vannak (én itt veszem a Calciumot) itt: www.vitaminkiraly.hu

2009. júl. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem szintén a 22.hét körül jelentkeztek ezek a tünetek és most pont ott tartok ahol a 18:13-as.

Megfordulni,felkelni már komoly fájdalmakat okoz.Néha még reccsen is valami a combtövemben.Egy hete már a derekam is le akar szakadni:( Hát ez van.

Kitartás,lesz érte köszönet!:)

29 hetes

2009. júl. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, megpróbálom a napozást, szerencsére jövő héten megyünk nyaralni egy pár napra. Boldog babavárást Nektek!:-)
2009. aug. 1. 08:46
 6/6 anonim válasza:
Kellemes nyaralást! :)
2009. aug. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!