Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyit szokás fizetni a...

Mennyit szokás fizetni a szülésznőnek alkalmanként, hogy ha megyünk konzultációra?

Figyelt kérdés
Amikor elmondja a felkészülés lépéseit, amikor ctg-t csinál, amikor megbeszéljük, hogy kb mikor kell beindulni.
2008. máj. 14. 19:01
 1/9 anonim ***** válasza:

Én nem tudom, hogy kelle e adni-de én nem szoktam.

Eddig 3x voltam nála, holnap ismét megyek.


Arra a kérdésemre, hogy mennyit kér majd a szülés után annyit mondott "Nem a pénzért csinálja, hanem mert imádja. Ill. nem lát bele a pénztárcánkba...."


Mi 20 e ft-ot fogunk adni, ill. még talán virágot v. egy kis csomagot.

2008. máj. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Te melyik kórházba szülsz? Szerencsés vagy. Nekem kereken megmondta, hogy, ha csinál ctg-t, akkor 5 ezer Ft alkalmanként ( azaz hetente).
2008. máj. 14. 19:26
 3/9 A kérdező kommentje:
Ha nem csinál ctg-t, akkor meg 3ezer. :o(
2008. máj. 14. 19:39
 4/9 A kérdező kommentje:
A kérdés azért merült fel bennem, mert egy kicsit furinak találom, hogy ennyi pénzt kell fizetni előre ( ez az első beszélgetése derült ki, a telóba még nem mondta).
2008. máj. 14. 19:41
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem válassz másikat, ha még tudsz, vagy ha nem akkor szülés után ne adj neki pénzt. Mert a szülésznőknek szülés után szoktak adni max. 20ezret. De az sincs meghatározva előre. Csak ha úgy gondolod és meg vagy vele elégedve.
2008. máj. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Te jó isten,hová fajul itt még a helyzet???!!!

Vajon mennyit kell fizetni akkor még plusz a nővéreknek,a csecsemősöknek,a takarítónönek,a betegtologatóknak...stb..


Én ezt nem értem,hogy miért kellene mindenkinek külön fizetni.Szerintem még az orvosnak sem kellene,Ez a munkája,ezért kapja a fizetését.

Ki kap még hálapénzt azért,mert elvégzi a munkáját??


Én úgy gondolom,hogy aki mindenáron fizetni akar mindenkinek,az miért nem szül magánklinikán??

Ott megteheti,fizethet kedvére.

2008. máj. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia, én vagyok az első válaszoló.

Én a Bajcsyban fogok szülni.

Szerintem is keress másikat. Valahogy ezzel a nővel mintha elszaladt volna a ló.


Az utolsó válaszolónak üzenem, mindenkinek meg van a joga választani/fizetni/nem választani/nem fizetni.

Mindenki oda és annak adja a pénzést akinek és amikor akarja.

Ha ettől biztonságban érzi magát és a babáját az ember

akkor azért.

Teljesen felesleges midnig gerjeszteni a felesleges feszültsget.

2008. máj. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A hibákért bocs.
2008. máj. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

A 3-ik válaszoló vagyok.

Igen,mindenkinek joga van fizetni,és biztonságban érezni magát és a gyerekét,ez eddig oké.

De ezt már valamilyen módon szabályozni kellene.

Én magam is olyan hülye vagyok,hogy megfizetem a dokit,ez a 3-ik babám lesz,és mindig így szültem sajnos,mert én is csak így érzem biztonságban magunkat,de nem értek vele ettől még egyet.Tehát nem azért fizetek,mert azt gondolom megérdemli,hanem mert különben nem érzem magunkat biztonságban.

De nagyon sok embert ismerek magam körül,akik ezt nem tehetik meg anyagi okok miatt,és nem azért,mert nem dolgoznak tisztességesen,hanem mert nincs olyan szerencséjük,mondjuk mint nekünk,hogy ilyen anyagi körülményeket tudjanak maguknak biztosítani:

De fizet tb-t,és minden más járulékot.

Kérdem én,hogy akkor nekik nincs joguk biztonságban érezni magukat????Csak mert nem tudnak,vagy csak keveset fizetni???

Mindenkinek nincs több diplomája,hogy olyan munkája lehessen,amivel jól megél.De attól még szükség van minden dolgozó emberre a társadalomba szerintem.

Mert,ha a hálapénz úgy működne,hogy amit odaadsz,azt megköszönik,abban nem lenne kivetnivaló.

Attól még annak is járna a rendes bánásmód,aki nem fizet.

De pofátlanul elvárják,és aki fizetni tud,az ezt teljesen normálisnak tartja.Nálunk sokszor még pénzért sem lehet normális ellátást,bánásmódot kapni:(((

Nagyon elszabadult a pokol az egészségügyebn.

És igenis muszáj lenne ezt már valahogy szabályozni.

Főleg,mert nagyon durva és embertelen dolgok történnek a nem fizetőkkel.

Én most is úgy gondolom,hogy csakis a magánklinikákon lehessen fizetni,az lenne a megoldás.


Boldog babavárást mindenkinek,üdv

2008. máj. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!