Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gyed vagy Gyes jár, ha egyálta...

Gyed vagy Gyes jár, ha egyáltalán jár valami?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy aki az első babával jelenleg otthon van é s a gyedbe vagy gyesbe szüli a 2.babát, annak nem jár a másodikkal gyed! Igaz ez? Nekem az első babával kb. 3 hónap munkaviszonyom volt aztán táppénz, majd tgyás....Szeretnénk kistestvért, és érdekelne, hogy mire leszek jogosult! Kérem segítségeteket!
2009. júl. 28. 09:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez így nem igaz. Ha valaki úgy van gyeden, gyesen, hogy van mögötte munkaviszony, akkor a második babával is jogosult lesz tgyásra illetve gyedre. Ha valaki passzív jogon van gyeden (tgyás alatt szűnt meg a munkaviszonya) vagy csak alanyi jogon járó gyesen van akkor a következő gyerkőc után csak gyesre lesz jogosult. A passzív jogon járó gyedet nem lehet ráörökíteni a következő babára, illetve a passzív gyeden töltött napok nem számítanak bele azoknak a napoknak a számába ami alapján a következő gyerekre járó juttatásokat számolják. Tgyásnak, gyednek jelenleg az a feltétele, hogy a szülést megelőző két évben legalább 180 nap munkaviszony kell, illetve szülés időpontjában biztosítottnak kell lenni.
2009. júl. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Annyit tennék még hozzá az első válaszhoz, hogy nálad ugyan valószínűleg újra járni fog a tgyás és a gyed, de nem lesz olyan magas összegű, mint korábban, mert más lesz az alap.
2009. júl. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2009. júl. 28. 10:29
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták a munkahelyemen, hogy munkaviszony van, de fizetés nincs, mert a GYED nem fizetés. Ezért van rá egy képlet a minimálbér 2-szeresének 80 %-ának 365-öd része per nap. Ez lesz a TGYÁS és a GYED is, ami majdnem annyi mint most a GYED. Viszont ha megszakítod a GYED-et, kiveszed a szabikat, és elmész táppénzre, akkor megint ugyanannyit kapsz majd. Csak az a kérdés, hogy erre a munkaadó hajlandó-e, mert az neki is költség. Ezt csak akkor érdemes feszegetni, hogy a TGYÁS jóval magasabb lenne, mint a GYED.
2009. júl. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Azt még elfelejtettem írni, hogy ez csak a GYED-re vonatkozik, mert én GYED-ről megyek szülni, csak ezt kérdeztem meg, a GYES-t nem tudom.
2009. júl. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, én is ugyanúgy vagyok mint te!
2009. júl. 29. 06:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!