Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most akkor folsavat, vagy...

Most akkor folsavat, vagy vasat szedjek?

Figyelt kérdés
Az utolsó vérvételen voltam-36 hetes terhes vagyok-és a szülésznőm mondta,hogy a határérték körül van a vas.Gravidát szedek,igaz,már csak 2-3 naponta.Nem vagyok képben,hogy akkor most melyiket szedjem?Folsav mega van itthon,azt a teherbeesés előtt szedtem,de vas(gondolom az a ferrum)nincs.
2012. aug. 31. 22:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Vasat. Ha már nincs otthon, írass fel.
2012. aug. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem vasat kéne szedned,de ha nem írtak fel akkor nincs nagy baj.Én szedem a ferro-t reggel-este,de ennek ellenére sem jó a vérképem.Állítólag jobb nem is lesz.A dokim azt mondta egyek sok csirke húst,csirke májat,és halat.

30hkm

2012. aug. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ez a kettő általában együtt van. a folsav segíti a vas felszívódását is azt hiszem. amit én szedek az maltofer fol (100mg vas, 0,35mg folsav)
2012. aug. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az orvosoddal kéne megbeszélni, önállóan inkább ne kezd bele.

Vannak kombinált készítmények, mint pl. a Neo-ferro Folgamma, ez vasat, folsavat, B 12 vitamint is tartalmaz.

2012. aug. 31. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Kedden megint megyek CTG-re,majd rákérdezek a szülésznőmnél.Csütörtökön meg a dokimhoz megyek,majd ott is rákérdezek.
2012. aug. 31. 23:06
 6/6 A kérdező kommentje:
Ja,még annyit,hogy nem volt itthon,mert nem szedtem,mivel egyáltalán nem volt gond a vasammal(se a terhesség előtt,se alatta).Most csak annyi,hogy a határárték közelében van.
2012. aug. 31. 23:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!