Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismama vagyok, március óta...

Kismama vagyok, március óta táppénzen vagyok. Kaptam az apehtől egy levelet hogy 50ezer forintos adótartozásom van! a táppénzből vonnak adót? Nem leghet hopgy azt nézték el?

Figyelt kérdés
2008. máj. 13. 14:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Húha,legjobb ha felhívod a tb kifizetési osztályát és megkérdezed.Én is ezt szoktam tenni ilyen ügyekben.Én jövőhéten megyek a tb-hez leadni a táppénzes papírjaimat,de még nem tudom mikor.Megkérdezem majd..a gyesből úgy tudom kell adózni,de sztem azt is már adózottam kapjuk majd,a gyedet nem tudom-már csak azért sem,mert nem ugyan attól kapjuk ugye az egyik a tb,a másik az államkincstár..szval ezt tényleg meg kéne kérdezni.De az is lehet ez régebbi tartozás,csak most hozták ki.Egy kicsit sok lenne márc.óta az 50ezer sztem.Kérdezz utánna mindenképpen,mert lehet csak bepróbálkoznak.
2008. máj. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vonnak adót a tappénzből, de a kifizetést már úgy kalkulálják, h ezt az összeget levonva utaljak. A hátralék még a munkaadód által keletkezhetett.
2008. máj. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megoldodot. képzeljétek elnézték a folyószámlámat! Nincs is tartozásom!
2008. máj. 14. 09:28
 4/4 anonim ***** válasza:
Bizony, ha most kaptad a levelet, akkor az valószínűleg a tavalyi évre vonatkozik és az adóbevallásod után állapították meg. Feltételezem SZJA tartozásról van szó, amit viszont a munkáltatód fizetett utánad a többi járulékkal együtt, úgyhogy tőlük (is) kéne érdeklődnöd, hogy ez miből keletkezhetett. A levélben biztos van valami elérhetőség vagy menj be egy APEH ügyfélszolgálatra, hogy hogyan lehet adótartozásod.
2008. máj. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!