Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Letöltöttem egy csomó zenét a...

Letöltöttem egy csomó zenét a netről, Halász Juditot, mindenféle dalocskákat, babadalokat, ez így több, mint egy óra, hogy a babámmal hallgassam. Az lehet sok neki egyszerre?

Figyelt kérdés
Napi mennyi időt töltötök ezzel? Ugyanazokat a dalokat érdemes hallgatni mindig, hogy megszokja vagy lehet variálgatni?
2008. máj. 9. 19:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Bocsi,hogy bepofátlankodok,de ez engem is érdekel.Mintha én irtam volna a kérdést.Nagyon várom a válaszokat:)bocsi még egyszer
2008. máj. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
ÉN nem "hülyíteném" a gyereket ilyesmivel. Javaslom inkább a klasszikusokat, Mozartot, Bachot, vagy bármit, operát... az műveli a babát, nem a Halász Judit... :)))
2008. máj. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én zenész vagyok, és szégyenszemre, amióta nem dolgozhatok, (5.hónap eleje) alig hallgatok valamit:( De ha igen, akkor úgy, hogy közben csinálok valamit, főzés, netezés, akármi, ami mellett szólhat zene. Az okosok Mozartot ajánlanak, attól állítólag intelligensebb lesz a baba...Én mindenfélét hallgatok, bár a rockot és az általános diszkózenét azt nem, inkább ami dallamos.

Apukája élőben is zenél (szintivel) és énekel neki mindenfélét, ehhez muszáj szoktatnunk, hisz mi lesz, ha majd pont ettől fog üvölteni...:)

Leöltöttem a netről a babazene sorozatot, már 4 részből áll, nagyon aranyosak, főleg a 4. rész, ami komolyzenei slágereket dolgozott fel. Ezt próbálom gyakrabban hallgatni, hogy ha majd már kint lesz a baba, talán felismeri, és jó hatással lesz rá!:) Azt olvastam, hogy felismerik, amit sokszor hallottak:)

Ha valaki nem tudja letölteni (én DC-ről tettem), írjon privit, és msn-en vagy valahogy átküldöm szívesen!

Üdv mindenkinek!

2008. máj. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
még az előző hozzászóló vagyok, és csak annyit tennék hozzá, hogy persze, hogy a komolyzene a legjobb, csak én azért nem emeltem ki, mert mi ebben élünk, munkánkból kifolyólag, így nem bírjuk még otthon is csak azt hallgatni...:)
2008. máj. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

szia :). nekem a klasszikusok közül vannak kedvencek, amiket szívesen hallgatok, de nem azért, mert fúúú mozarttól okosodik meg ilyen hülyeségek. csak mert amúgy is szeretem. de ettől függetlenül főzés közben szoktam inkább mindenfélét hallgatni és (ami elég hülyén néz ki) riszálni finoman :D. hallgatok latin zenét, régi magyarokat, és mindent ami épp nem bántja a fülemet :). babóca ilyenkor elvan mint a befőtt odabent, főleg ha énekelek is közben :). azt gondolom, hallgass minden olyat, ami neked is jól esik, az neki is jó lesz meglátod. ha te jól érzed magad, azt érzi ő is belül :). a túl hangos zenét nem szeretik, jó nagy rúgással jelzik is általában, de te is érezni fogod mikor mennyi és mi jó nektek kettőtöknek :). ja, nálunk sikere van a tenoroknak is, finoman és módjával :). azt mondják amit bent megszeret, arra könnyebben nyugszik meg itt kint is a baba.

jó zenehallgatást nektek :)

üdv

33 hetes mami :)

2008. máj. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem kell leszólni a Halász Judit féle dalocskákat. Rendben, hogy hallgasson a baba komolyzenét is, de szerintem egy felnőtt is megőrülne, ha mindig ugyanazt a stílust kellene hallgatnia. Egy gyereknek szüksége van a könnyebb műfajra is.
2008. máj. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát, én nem vagyok komolyzene rajongó, egy idő után kifejezetten idegesít, így nem frusztrálom a gyerekemet ezzel, mert jobban érzi az én idegbajomat, mint hogy átlényegüljön a komolyzenével. Viszont a - gondolom nagy tapasztalattal rendelkező kisgyermekes szülő által leszólt - Halász Judit nagyon bejön neki. Az egyéves fiam egyből megnyugszik és mosolyog, van, hogy "énekel", mikor azt teszem be. A kérdésre válaszolva, annyit hallgasd, amennyi neked is jólesik, mert a te érzésed nagyobb hatással van a gyerekre, mint bármilyen zene.:) És variálhatod nyugodtan, hiszen nem megtanítani akarod neki a dalokat, így is észrevétlenül írodnak a kis buksijába.:)
2008. máj. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
A komoly zene hallgatás,meg hogy okosodik töle a gyerek!jóég legalább olyan hülyeség mind a babonák!
2008. máj. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is hallottam a komolyzene fejlesztő hatásairól, olvastam is, ráadásul olyan mondta, aki ebből a témából írta a szakdogáját! Ha hülyeség lenne, akkor meg sem engednék egy egyetemen, hogy ilyen témában írjanak szakdogát!?Persze nem kizárólag azt kell hallgattatni a gyerekkel, de azért elég gáz, hogy egy gyerek kb 4. osztályban a Háry Jánosnál szembesül azzal, hogy jééé ilyen műfaj is létezik, mert a kedves szülők nem bírják a komolyzenét, ami azért igen széles skálán mozog ahhoz, hogy rámondhassa valaki csak úgy, hogy általában nem bírja a komolyzenét...
2008. máj. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem a párom szokott gitározni és attól teljesen bepörög a kisfiunk, még nem tudom, hogy tetszik e neki vagy sem de biztos jó ha szoktatod ahhoz a zenéhez amit te is hallgatsz. És mindegy mennyi ideig szól zene legalább ezt is szokja, hogy hangzavarban is nyugodtan fog pihenni, ha már kinnt lesz. Tisztábban egyébként csak az utolsó időszakban fogja hallani a hangokat.
2008. máj. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!