Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ezek az adatok pontosan mit...

Ezek az adatok pontosan mit jelentenek?

Figyelt kérdés

Nem vagyok teljesen tisztában a mai ultrahangos adatokkal. A dokinőtől nehezen lehetett kicsalni bármi infót, mert amikor rákérdeztem a babám súlyára, mert már rég volt megbecsülve, akkor is csúnyán nézett, pedig neki ez a dolga. Megkérdeztem a végén, hogy minden rendben van-e a babával. Azt mondta, hogy nagyjából igen. Hogy lehet ilyen választ adni? Hátha valaki tudja, hogy mit jelentenek ezek:

Méhlepény fundusban és hátsó falon II-III st. RI (ACM) 0,67, RI(art. umb.) 0,51


Ezek nekem nem sokat mondanak. Annyival vagyok tisztában, hogy a 36. heti uh.-on a méhlepénynél csak a II. szám szerepelt, a III-as nem. Kezd meszesedni a lepény? Aki tud segíteni, annak előre is köszönöm.


40+2hkm


2012. aug. 5. 15:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha jól sejtem, akkor a lepény másod-harmadfokban érett, de ez 40+2 esetén nem meglepő. Az RI (ACM) és RI (art.umb.) pedig flowmetriás értékek, utóbbi a köldökzsinór áramlása. De hogy ezek jó értékek-e, avagy sem, azt sajnos nem tudom megmondani neked.

Esetleg nincs orvos (sajátod) vagy szülésznő, akit fel tudsz hívni, és megkérdezni, hogy mi a helyzet ezek alapján?

2012. aug. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Nincs orvosom, de lesz 2 naponta ultrahang, úgyhogy majd mindig kérdezgetek, hogy tudjam, mi mit jelent!
2012. aug. 5. 23:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!