Melyiket válasszam? Kombinált teszt, integrált teszt?
Sokat olvastam a témában és a fórumokon, de nagy többségében a tesztek eredménye akiknél rossz lett, azoknak végül az amniocentesis hozott megnyugtató eredményt...
És tényleg már nem kötelező az AFP sem?
Én úgy tudom, hogy az egyiket, vagyis a kombinált tesztet 12-14h között végzik el, a másikat pedig 16. hét körül. Most pontosan nem tudom.
Az AFP mindenképp kötelező, a kombi és integr. csak maszek alapon kérésre végzik Magyarországon.
Az integrált teszt 2 vérvételből áll, több markert vizsgálnak, többek között a 2. vérvételnél benne van az afp is.
A kombinált csak a 11 és 13+6 között elvégzett egyszeri vérvétel.
Semmi sem kötelező, az afp sem, de ha nincs afp eredményed akkor a 18-20. heti uh-t is csak magán úton tudod megcsináltatni, mert a kórházak és a Klinikák anélkül nem csinálják meg.
Sajnos az egyetlen megnyugtató az amnio, mert azért az mégis 99%, a többi kevesebb.
Köszönöm szépen a válaszokat.
Miért a kombinált a jobb manapság?
Azért, mert most már nem a vérvétel eredménye ad pontosabb tájékoztatást, hanem az ultrahang vizsgálat. Ahol én voltam, ott nagyon alaposan nézték a 12. és a 18. héten is. Nagyon sokféle genetikai betegségre tudnak szűrni az uh-val, mert vannak jelei a betegségeknek, pl. a jobb kéz kisujj középső ujjpercének hiánya utalhat Down-kórra, de számos-számos olyan jel van, amit egy nagyon alapos és gondos szonográfus meg tud nézni, s így ki tudja szűrni, hogy van-e gond a 12. és a 18. héten. Ez a kettő lépett elő nagyon fontos ultrahangvizsgálattá. És ezért tart 1 órán át a vizsgálat, mert addig nézik a babát, amíg minden bajra utaló jelet meg nem tudnak nézni.
Az első terhességnél magánorvoshoz jártam a legelején, ő ajánlotta ezt a klinikát, amit említettem, mert mondta, hogy az ő uh gépével nem tudna olyan alapos vizsgálatot végezni, amilyet kéne. A kórházakban is ellenőrzik természetesen a babát rendesen, de az sztk-s nőgyógyász is örült, hogy nem a kórházba mentem, mert azért ott nem tudnak annyi időt szánni egy kismamára, hogy ennyire alaposan megnézzék. Hát szerencsére az esetek többségében nincs is gond, és elég az, amit a kórházban vizsgálni tudnak. De ahogy fejlődik a technika, úgy lesznek egyre jobb és modernebb uh gépek, már akár 2 év alatt is, amennyi nekem a két terhesség közt van. Egy magánklinikán van lehetőség ilyen beruházásokra, mert visszajön az ára, egy kórházban vagy egy magándokinál nincs sajnos. Én emiatt döntöttem úgy, hogy az uh vizsgálatokat ilyen helyen végeztetem, terhesgondozásra pedig sztk-ba járok (problémamentes terhesség), mert ott is nagyon rendes orvosok vannak.
Ezt az írást most találtam, szomorú, de tanulságos poszt terhességmegszakításról genetikai betegség miatt, és sok mindent elmond a genetikai uh vizsgálatok fontosságáról:
Nem azért másolom be, hogy megijesszelek, és mondom, az esetek többségében hál'Istennek a terhesség és a szülés is normális lefolyású.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!