Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Külföldi kismamák, melyik...

Külföldi kismamák, melyik országban vagytok? Van különbség az ottani és a Magyarországon lévő orvosi ellátás között?

Figyelt kérdés
2012. aug. 1. 15:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Nemetorszag. Attol függ mennyi biztositast fizet az ember. Ha a minimumot akkor epp hogy raneznek, ha ennel többet akkor jobb az ellatas, hatar a csillagos eg. Ugyhogy terhesseg ota 360€-t fizetek biztositasra havonta, eddig megeri, bar szerintem otthon maganorvosnal is ilyesmi lenne az ellatas. Ahogy itt olvasom inkabb a korhazban jönnek ki a nagyobb különbsegek, bar erröl majd szüles utan (januarban) tudok nyilatkozni. Mar megkaptam a korhaz listat, es a legtöbb hotelnek is megfelelne. Itt pl nincs halapenz, tehat ha ugy vesszük nem is dragabb az ellatas.
2012. aug. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hozzateszem ez a 360€ /ho meg az also hatarnal mozog, akkor is ennyit fizetnek ha nem lennek terhes. De pl amikor a magyar EU-s TB kartyamat hasznaltam itt nagyon hanyagul lattak el, ugyhogy hazajartam Magyaro.ra fogorvoshoz meg nögyogyaszhoz.
2012. aug. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

En egy skandinav orszagban elek. Van kulonbseg. Itt

1 ft-ot sem fogad el senki,de orvos csak a szulesnel,vagy ha baj van akkor lat... Uh sincs csak 18.heten es oszd be. Havonta hivnak a vedonok szivhangot hallgatnak,vernyomast mernek es mehetsz haza.. Illetve ami a szemelyes kedvencem : ha megindul a szules,csak akkor fogadnak ha 3 percesek a fajasaid. Hiaba folyt el a magzatviz mar 8 oraja,hazakuldenek es ki sem vizsgalnak...5 perces fajasokkal sem hajlandoak fogadni. Mehszaj,mehlepeny,magzatviz vizsgalat NINCS...szules utan 6 oraval mehetsz haza... Embersegesebbek ezerszer mint otthon,de otthon legalabb kivizsgalnak.

2012. aug. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kína.

Ég és föld. Nincs AFP, nincs cukorterhelés, nincs rendszeres uh, nem néznek be alul, csak ha kóros elváltozást észlelsz, vagy ha görcseid vannak, nem adnak semmilyen gyógyszert (terhesvitamin, magnézium, kálcium, stb). Persze ha kínai lennék nyilván természetes lenne, meg azért biztosan más lenne a dolog, de mivel külföldi vagyok, ezért csak úgy részesültem pl AFP vérvételen, hogy ismertük a dokit, aki csinálta, az uh-s dokit szintén, és kb én mondtam meg neki, hogy mit kell néznie, különben csak annyit mondott volna, hogy minden rendben (tehát pl fejméret, combcsont, tarkóredő, orrcsont, belsőszervek, stb ezeket én kértem, hogy nézze meg alaposan).

28-án megyünk haza Mo.ra, már alig várom, hogy értelmes emberek vizsgáljanak meg, de lesz még egy pár köröm, mire megértetem a védőnővel, meg a többivel, hogy miért csak most igényleg kiskönyvet, miért nincs cukros eredményem és a többi.

De boldog kismama vagyok! :D


Szép babavárást nektek!!!

2012. aug. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bocsi h kerdezek. De kedves utolso. Kinaban is fogsz szulni,vagy M.o-on?
2012. aug. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Luxembourg: nekem elso babàm lesz, szoval személyes tapasztalatom nincs Mo-i terhesgondozàs témàba,de ahogy a neten nézegetem,nagyjàbol ugyanezek a vizsgàlatok vannak itt is. Mondjuk az uh-ot a szulészno csinàlja àltalàban,nem a doki és àltalàban a szulés lefolyàsànàl is csak akkor jelenik meg az orvos,ha gond van.Hàlapénz itt ismeretlen,a korhàz és a korhàzi személyzet szinvonala klasszisokban eltér a Mo-i-tol, de gondolom ez értheto, itt 1900 euro korul van a minimàlbér...
2012. aug. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem, Magyarországon fogok szülni. :) Isten ments az itteni szülészektől! Nem mondom, a világra segítettek egy pár millió kínait, de ezerszer inkább a magyar "higiénia", mint egyszer az itteni! :)
2012. aug. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!