Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kötlözés előtt állunk. Júni...

Kötlözés előtt állunk. Júni 7-re vagyok kiírva. Tapolcán lakom, ahol nincs szülészet, Keszthelyre mennék szülni. Párom munkahelyváltása miatt viszont költözünk Győrbe, júni 6. az utolsó munkanapja itt Tapolcán. Költözni vagy nem költözni?

Figyelt kérdés

És ugye az utolsó nap és a szülés napja igen közel áll egymáshoz.

Lehetőségek:

- itt maradok vele, együtt költözünk

- ha megszülök addig, akkor szülök Keszthelyen, és babával költözünk

- ha nem szülök meg addig, akkor szülök Győrben

- elköltözöm előbb Győrbe, hogy ott legyek, ha megindul a szülés. De hogy osszak meg egy háztartást, hogy itt is legyen ami kell, meg ott is? És hogy töltsem külön a páromtól a számára és számomra is legnehezebb időszakot? És hogy jut el hozzám, ha megindul a szülés? merthogy apás szülést szeretnénk...

- mehetek Pécsre is, ahol szülim élnek, és szülhetek ott is, de akkor ugyanez a helyzet, hogy külön töltjük a legszebb, legizgalmasabb időszakot, és ki tudja, odaér-e szülésre.

De költözni 40 hetesen? Az is fura megoldás, még ha nem is pakolok semmit.

Annyira tanácstalan vagyok, és kiváncsi lennék a véleményekre, hogy ki mit tenne a helyemben.

Hátha megemlít valaki valami olyat, amire én nem gondoltam:-)

Előre is köszönöm szépen


2008. máj. 7. 16:52
 1/1 anonim ***** válasza:

Én is első babás vagyok,ha jól sejtem te is.Őszintén,nem biztos hogy a gyermek ott is fog maradni a 40. hétig.Én 38 hetes vagyok,és már nagyon akaródzik neki kifele,pedig eddig nem volt semmi ilyen.

Babának az első 1 hétben nem hiszem,hogy tanácsos lenne annyit kocsikázni.Azzal inkább várni kellene 2-3 hetes koráig.Vagy a párod már júni 7én kezd az új munkahelyén?És kötelező akkor költözni.

Amúgy én kinéznék egy lakot győrben.Szépen felcuccolnék két héttel korábban,csak annyi maradna Tapolcán,amennyi a páromnak kell abban a két hétben.És ha úgy érzem,hogy beindult a szülés,mielőtt a párom is odaköltözhetett volna,akkor már jó időben szólok neki,hogy itt az idő,ő beugrik a kocsiba,és jön.Ha setleg baba eléggé dinamikusan tör kifelé,akkor majd a kh-ban találkozunk:)De azzal tisztában kell lenned,hogy egy új hely,kicsit lelassíthatja a szüléshez vezető folyamatot a testedben,te hát,ha költözöl,akkor megvan az esélye,hogy egy kicsit túlhord,de nem szabad megerőltetni magadat.

Amit fent leírtam az az én tehességemre vonatkozik,ahol nem volt semmi probléma,épphogy csak egy picit keményedtem stb.Tehát mondjuk egy végigmagnéziumozott várandóssággal,nem biztos,hogy így gondolnám.

2008. máj. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!