Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit javasolnak ilyenkor?

Mit javasolnak ilyenkor?

Figyelt kérdés
megjött a 16.heti AFP értékem,ami alacsonyabb a megengedetnél!pontos értéket még nem tudok,mert holnap megyek dokihoz!védőnőm azt mondta,hogy ne ijedjek,mert minden 3. kismamának alacsony!valószínüleg el fognak küldeni genetikai ultrahangra!ott ha rendben lesz az ultrahang,akkor megnyugodhatok vagy akkor is továbbküldenek magzatvíz vizsgálatra?a 12. heti tarkóredőmérésem jó volt!most szerdán lesz a 18.heti Uh-m!ott is meg tudnak nyugtatni vagy mindenféleképpen kell genetikaira is mennem?nálatok hogy volt?voltatok ilyen helyzetben?mi lett a vége?kérlek segítsetek!még csak 25 vagyok,így is nagytaz esélyem,hogy dawn kóros lehet a babám?
2012. júl. 30. 12:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálam jóval magasabb volt, ami meg nyitott gerincvelőt jelenti. Meg kell mondjam, hogy az orvosom nem küldött sehova. Megultrahangozott, rendben talált mindent. Sokak szerint az AFP eredménye eléggé megbizhatatlan. Szerintem is.
2012. júl. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ne aggódj az AFP miatt. Nagyon elavult vizsgálat, Európában már csak itthon végzik, mert annyira fals eredményt ad hogy csak idegesíti a kismamákat!

Szerintem az UH-val megfognak nyugtatni, de a legfontosabb hogy addig se idegeskedj mert azt a baba is megérzi!

Boldog babavárást!

38 hkm

2012. júl. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
én is most várom az eredményét, nekem megmondták előre hogy csak azért megyek mert muszáj, mert úgyis csak be fogok szarni az eredménytől! remélem hogy nem így lesz!
2012. júl. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem 0,7 volt az AFP, a 12. és 18. heti UH-on is minden rendben volt, a korom miatt én megcsináltattam az amniocentézist (dokim is javasolta), szerencsére semmi gond. Nekem az UH-os annyit mondott, hogy sajnos van olyan típusa a down-kórnak, ami UH-gal nem kimutatható (tehát nem látszanak a jellegzetességei), tehát 100%-ig ne legyek biztos, hogy minden rendben a jó UH-eredmény ellenére sem. A korod miatt inkább kisebb az esély Down-kórra. Itt láthatod, milyen nagy az átfedés a down-kóros és egészséges babák között az afp-érték alapján: [link] Remélhetőleg minden rendben lesz!
2012. júl. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!