Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az valóban igaz hogy ha a...

Az valóban igaz hogy ha a kismama fölidegesíti magát a babán csak utánna jön ki miután lehiggadok? Vagy a baba megérzi ezt? És az idegtől bekeményedik a pocak?

Figyelt kérdés
TEgnap este összejött minden és eléggé ideges voltam még sírtam is rendesen.Vízszintbe helyeztem magam mert kemény volt a pocakom.Amikor nyugott lettem a babucikám nagyon beindult és sokat ficánkolt.Utánna meg azért könnyeztem mert nagyon lelkifudim volt vele szemben hogy ideges voltam.Lehetséges hogy ők csak utánna érzik meg hogy valami nem volt rendben?És a keményedés is lehetett ettől?Előre is köszönöm a válaszokat! 22 hetes km.
2009. júl. 15. 14:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne izgasd magad ezen, a gyerekek nagyon strapabírók. Hisztizz nyugodtan, erre a kis időre kibírja már, annyit nem ártassz azért vele. Ha visszafolytod, még rosszabb.
2009. júl. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem utólag érzik meg, inkább arról lehet szó, hogy Te vagy az, aki már csak a nyugiban érzed meg a reagálást. Előtte azzal vagy elfoglalva, ami feldühített, ilyenkor nagyon nagy jelzésnek kell lennie, hogy észrevedd. Viszont, ha nyugiba helyezted magad és kicsit befelé fordulsz, a babácskádra gondolsz, máris jobban érzékeled minden rezdülését. Ennek nyilván nagy szerepe lehetett az őskorban is, elég veszélyes lett volna, ha mondjuk a terhes ősmami a kardfogú tigris elől szaladva egyszer csak azt érezte volna, hogy a gyereke hatalmasakat rúg a hasába, vagy kifeszíti magát, bekeményít, etc... Ebben az esetben nagy valószínűséggel csak a menedék elérése után kezdett el mocorogni, bár nyilván érzékelte az anyja félelmét, a zaklatott futást, a fizikai megterhelést. Feltéve, hogy nem a tigris győzött.
2009. júl. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat aranyosak vagytok!:-)))
2009. júl. 15. 14:44
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem azért mozgott utána olyan sokat,mert végre kiadtad magadból,megnyugodtál,és akkor neki is jó volt.Én azt vettem észre,hogy akkor mozog sokat,ha megkönnyebbülök.Jobb ha nem fojtod magadba.


37 h

2009. júl. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!