Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért kell a babára adni...

Miért kell a babára adni hazahozós ruhát? Muszáj hogy ugyanolyan legyen a kiskabát meg minden? Ha eltérő mintázatú az gáz? Mikor kell megvenni? Mi van ha kisebbet veszek mint amekkora a baba lesz?

Figyelt kérdés
2012. júl. 20. 21:58
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Az a jó a kórházi napokban,hogy nem kell egyből hazamenni a babával,így megkérhetsz valakit,hogy a gyermekedre vegyen/vagy ha már van otthon vigyen x méretű ruhákat,amiben hazaviszed majd :-)

Ha Te és a Párod is alacsonyabbak vagytok,akkor 54 cm-nél nagyobb babára ne számítsatok. Ritka a 60 cm-s baba,inkább a súlya szokott nagyobbacska lenni,nem a hossza,így szerintem elég az 56-os ruha!


Nekem be volt készítve a kórházi csomagomba a baba ruha is... Első babás ként nekem nagy,60-as ruhát sikerült vinnem. Március végi baba volt,április 4-én jöttünk haza. Nekem is elveszett az ujjatlan rugiban,de a bady ujját felhajtotta a csecsemős,aki felöltöztette.A sapka alatt úgy nézett ki a gyerek,mint egy kis harang :-) Nagyon édes volt!!

A második nyári gyerek.Tanulva az első hibából,kisebb ruhát vittem- a nagyról maradt,sima fehér bady,fehér ujjatlan rugi,almazöld kötött sapi,hozzá volt egy kis kardigán. Ez utóbbit a szomszéd adta a fiairól :-) Abban a melegben a csecsemős mindent ráadott amit vittem,a kocsiban izzadt a gyerek...

A harmadiknál már nem volt meg az almazöld "együttes", így maradt csak a fehér rugi,fehér bady + egy kis sapi,ami nagyon lötyögött a gyerek fején :-) Szeptemberi baba.


A 30. hét után már el kezdheted venni a ruhákat. Az 56-os méretből nem kell 2-3 adagnál többet venni,mert piszok hamar kinövi. Inkább 60-as,illetve annál nagyobbakat vegyél. 4 hónaposan az én 51,52 és 54 cm-rel született gyermekeimre már jó volt a 74-es bady.Szóval tényleg gyorsan nőnek!! :-)

Én a 36. hétre össze pakoltam,addigra meg is volt minden itthon.


Boldog babavárást és egészséges kisbabát!!

2012. júl. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Akkor nem fogok kiadni egy szettre 6 rugót,majd valami szépet ráadok ami már van itthon:)) Köszi
2012. júl. 21. 11:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!