Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki dohányzik terhesség...

Aki dohányzik terhesség előtt, az rögtön nem is kívánja ahogy teherbe esik?

Figyelt kérdés
Dohányoztam terhesség előtt és most próbálok sok zöldséget enni nasi helyett is,na meg cigi helyett. Ma pl. este megettem egy tányér savanyúkáposztát.. 1. hogy ne hízlaljon, 2. mert egészséges. Remélem a cigi iránti "vágy" hamarosan megszűnik... Ki hogy csinálta ezt?
2008. máj. 5. 20:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is dohányoztam terhességem előtt ráadásul napi 1 dobozzal, és 9 évig. Nekem mázlim volt, mert ahogy megláttam a picit (6 hetesen), egyszerűen undor fogott el attól, hogy dohányozzak. Belegondoltam, hogy az a picike lény legalább 100-szor beleférne 1 szál cigibe.

Sok sikert, boldog babavárást! :o)

2008. máj. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

En ahogy a teszt pozitiv lett,en rogton letettem es valahogy abszolut eszembe sem jutott a cigi es nem is hianyzott.Kb ugy 2 het utan megkivantam a ferjemtol beleszivtam 1 slukkot(mert en ugy hallottam,ha kivanod akkor lehet,pont mint mikor mast kivansz-na persz nem 1 szalat-),de nagyon rossz volt meg rosszul lettem tole.Nekem nincs semmi praktikam a cigi ellen mivel abszolut nem is kivanom mar azota viszont en is megprobalok tobb gyumit enni.

Boldog baba varast!

2008. máj. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én sokáig kívántam, igazából nem is múlt el, szóval én amilyen hülye voltam, vissza is szoktam. Bár nem volt olyan nehéz kibírni cigi nélkül, mert folyton a kisbabámra gondoltam, amikor eszembe jutott a cigi.
2008. máj. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Először a bébire gondoltam, hogy mennyire károsodhat, és elment a kedvem, pedig előtte sokat cigiztem. Aztán jöttek a rosszullétek, és undorodom még a szagától is. Nem kívánom, hogy veled is ez történjen. Gondolj inkább arra, hogy a bébidnek mennyire ártasz vele! Egy barátnőm cigizett a babával, és mikor elköhintette magát a kicsi, rögtön megijedt, hogy ő okozta. A másodikkal már nem dohányzott. Kitartást! Nem könnyű, de megéri!
2008. máj. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Megtudtam,hazajöttem és kivágtam a cigarettát.

Hogy nem kívánom az így nem igaz,de nem pusztulok bele a hiányába.

32 hetes kismami

2008. máj. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia.Én a teszteléskor gyújtottam rá utoljára, míg vártam az eredményt.Most 2 éves a lányom , és azóta sem gyújtottam rá.

A tesóm fia szegeden volt koraszülött osztályon lélegeztetőn, és mikor meglátogattam láttam a többi babát akik a jórészt a cigi miatt kerültek oda, és enkinek nem kívánom a látványt.4Hónapos babák küzdöttek az életért 2kilósan, mert anyucikájuk a cigit meg a pálinkát részesítette előnybe.Borzasztó volt.És nem ez az ikerpár volt az egyetlen akik bent voltak emiatt.A baba a hasadban nem tudja mondani hogy anya nekem ez rossz.Gondolj csak bele. Én soha többé nemgyújtok rá, nekem elég volt.Remélem hamar letudod küzdeni a vágyat.Szorítok, jó babavárást.És inkább a káposzta.

2008. máj. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én akkor gyújtotam rá utoljára amielőtt megbeszéltük a párommal,hogy ha már így alakult és ennyire élni akar,akkor legyen baba.De amikor még nem is tudtam,akkor is valahogy nem mindig esett jól a cigi,voltak napok,hogy rá sem gyújtottam,pedig elfüstöltem én is napi 1 dobozzal előtte.Volt hogy többet.Egyszerűen a szervezetem azt mondta,hogy nem kell.

A hiányát csak így vizsgaidőszakban érzem,mert annyira megszoktam már,hogy úgy tanulok:sör+cigi,és akár egész éjjel.Nah ez egy kismamánál kivitelezhetetlen,aki felelősséget érez a gyermekért.

2008. máj. 6. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én úgy gondoltam hogy (erős dohányos voltam), hogy majd (mivel terveztük a gyereket) előtte leszokok.Na ez nem ment.Miután megtudtam hogy terhes vagyok akkor leraktam, de kb 1 hétig bírtam.1-2 szálra mérsékeltem, utána már csak 1-2 slukkra.Már nem cigizem ill. ha nagyon megkívánom elszívok 1 szál cigit, nemtudok mit csinálni..

De ettől nem lesz semmi baja a babának kb ugyanott vagy mint aki a belvárosban él...(és ez igaz!)mindenesetre nem nyugtatom magam ezzel, és nem is kifogás,mindenki maga döntse el.

2008. máj. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat. Nem mernék rágyújtani, csak most ugye hiányérzetem van!! majd csak elmúlik....
2008. máj. 6. 08:32
 10/10 anonim ***** válasza:

mi tavaly februárban eldöntöttük a férjemmel, hogy gyereket szeretnénk. 26.-a volt és akkor szívtam ela z utolsó szál cigit. Október 1.-én tudtam meg hogy terhes vagyok. Addig is kibírtam és azóta sem gyújtottam rá. nem mondom, hogy nem volt meg a kisértés de a babám szeretete sokkal de sokkal nagyobb volt. Álmomban cigiztem, de ott szégyelltem :)

Ha megszületik sem akarok visszaszokni! Olyan jó így.

Minden jót és ne gyújts rá.

36 hetes kismama

2008. máj. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!