Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Keményedés? Korai még? Nálatok...

Keményedés? Korai még? Nálatok mikor kezdődött?

Figyelt kérdés

16+2 hetes vagyok, tegnap mikor lefeküdtem aludni, bekeményedett a hasam egy 10 percre. Nagyon megijedtem, próbáltam ellazulni, es elaludtam. Volt mar ilyen egyszer, szex utan, de akkor azt mondjak, hogy normals. Most meg nem csinaltam semmit, es ugy kemenyedett be.

Szedek betes magneziumot, ami 250mg-os, 1db-ot naponta.

Nalatok mikor volt az elso kemenyedes? Ugye nem baj ez az egyszeri alkalom?



2012. júl. 16. 08:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát elég korai, de az egyszeri alkalom nem baj, viszont említsd meg feltétlenül az orvosodnak, figyeljen a méhszájadra és ha előfordul gyakrabban, erősebb magnéziumra válthatsz.

Nekem is ekkor kezdődött és pár hét alatt tökre beparáztam tőle, nehéz volt megnyugodni.

2012. júl. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem is kb. ilyenkor kezdődtek a keményedések mindkét terhességemnél, de az típusfüggő is. Én olyan alkat vagyok, aki sokat keményedik, de nem nyílik ettől a méhszájam. Most 38 hetes vagyok és a méhszáj 3110, a 35. hétig 3000 volt.

Persze mindenképpen említsd meg az orvosnak, pláne, ha többször is előfordul.

Még annyit, hogy én is szedtem Magne B6-ot a legelejétől fogva 2x2-t, mondjuk eleinte a hányinger miatt.

2012. júl. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az első babával már a 15. héttől keményedtem. Lehet már előbb is, de ekkor lett gyanus. 16. héttől pedig már napnota többször is. Utána volt hogy napi 20x is.

Magnézium. Én Magnerotot szedtem, mert azt birta a gyomrom. És keresd fel az orvosod is, ő elmondja hogy még mit kell tenned.

Ha egyszeri alkalom, vagy ha többedszer jelentkezik, akkor se aggódj.

A második terhességnél pedig már 13 hetesen jelentkeztek az első keményedések.

Mindkét gyerkőc a kiirt napon született, pedig az elsőnél már volt méhnyak rövidülésem is. Sok magnézium, és nem lesz baj. :)

Ja, és nekem ajánlották a fekvést, de attól még jobban keményedtem.

2012. júl. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a valaszokat!:)

Mindenkeppen emlitem majd a dokinak, addig meg a 2x1 magneziumot szedek a beres magneziumbol:) védőnőt kerdeztem, ő mondta.

2x keményedtem eddig, de csak akkor, amikor megterhelo napom volt, fizikailag kifaradtam. Visszagondolva emiatt volt, szerintem:)

Es amikor este lefekudtem, akkor tapasztaltam a nehez nap utan:) azota nem volt. (lekopogom)

:)))

Szep napot nektek!

2012. júl. 17. 15:30
 5/5 anonim ***** válasza:
Én 6*500as magnéziumot szedek orvos utasítására. Ha nem gyakori a keménykedés,akkor semmi gond, amúgy a hasi légzés nagyon jól ellazítja az izmokat,de azt kismamajógán tudnák jól elmondani,hogy kell, így leírni nehéz.
2012. júl. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!