Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Általában miről szól egy...

Általában miről szól egy terhesgondozási vizsgálat?

Figyelt kérdés

Muszály vagyok így feltenni a mkérdést, hogy a rendszer elfogadja...Sorry...

Tehát...Legutóbb is annyira csalódott voltam, kórházba járok magándokihoz, igaz csak 5000 ft-ot fizetek neki, mert nem a saját rendelőjébe megyek ..DE

Minden alkalommal/ és akkor van amikor vmi lelettel megyek hozzá 5-7 hetente/ megnézi a méhszájamat, hogy nyitva van-e, ránéz a babára az UH-val, alig tudok vele beszélni mert rohan egyik helyről a másikra, és igazából kb 5-8 perc múlva már ki is vagyok tessékelve.Jaa és még be beírkál a kismamakönyvembe, hogy DIÉTA, mert 8 KG-t híztam a 26 hét alatt.Aztmondta 20 alatt meg sem fogok állni, és küözbe vigyorog.Kicsit csalódott vagyok.Nagyon jó orvos, de az utóbbi 2 alkalommal, tehát 2 hónapja nem vagyok teljesen elégedett....:o(


2008. máj. 5. 08:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezért fölösleges a magánorvos. Van amelyik ennél jóval többet csinál, és nem kell sietni nála, de ha csak ennyit csinál, akkor simán járhatnál a normális rendelésre is. Én végig olyanra jártam, várnom 10 percnél nem kellett többet, mert mindig megkérdeztem, hogy mikorra menjek pontosan, és ott is mindenki időpontra ment, bár persze csúszások mindenhol lehetnek. Ha kérdésem volt, arra mindig válaszolt, a súlyomat sose ő mérte, hanem a védőnő, akivel aztán erről mindig lehetett beszélni, hogy mit tegyek ellene. Igaz, ultrahangot nem minden alkalommal csináltak, csak ahogy a protokoll előírja (olyan 3-4 alkalommal), de amúgy szerintem nem is kell több. Én hallottam olyat, hogy a túl sok, felesleges ultrahang árt is a babának.

Szóval vagy válts dokit, vagy menj a normál rendelésre, az sem rosszabb ennél.

2008. máj. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálam így zajlik: időpontra megyek, tehát nem kell várnom. Az asszisztensnőnél bejelentkezem, ő előkészíti a papírokat a doki számára, megméri a súlyomat, a vérnyomásomat, kitölti a kiskönyvemet. A dokival átnézzük a leleteimet, átbeszéljük, ami rajta áll, és megbeszéljük, mikor, milyen vizsgálatra kell mennem a kórházba. (A kórházban már előkészítve várnak a papírok, azokért elmegyek az adott napon, és kivárom a sorom pl. a vérvételnél.)Aztán, ha kérdésem van, akár 20 is, megbeszéljük, utána megvizsgálja a méhszájamat. UH készülék van, de nem használja, csak ha kifejezetten kérem (illetve gondolom akkor, amikor valaki úgy érzi, gond lehet.) Utána kimegyek az asszisztenshez, kifizetem a vizsgálat árát, ő még egyszer egyezteti velem a kórházi vizsgálat időponját, és megbeszéljük, mikor jövök legközelebb.

A dokim megadta a mobilszámát is, tehát bármi van, felhívhatom.

Bocs, kicsit hosszú lett!!!

2008. máj. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az a jó, hogyha hosszúra sikeredik..:o)

Nekem is így nézett ki eddig inden vizsgálatom, csak az utolsó 2 alaklommal lettem kidobva, remélem csak nagy volt a hajtás, nem akarok váltani...Úgy érzem 5000 ft-ot megér még ez is...remélem...

2008. máj. 5. 11:42
 4/5 anonim ***** válasza:

2.válaszoló vagyok.

Ha eddig meg voltál vele elégedve, akkor valószínűleg tényleg csak sok lehet a dolga. Néha szétszórtak tudnak lenni, nekem is volt, hogy elkeveredett 1 leletem, és csak 2 hónap múlva jutottam hozzá.

A kilók meg ahogy jönnek, úgy el is fognak tűnni! Én 26 hetesen 9 kg-nál tartottam, most 30 hetesen 11 kg-nál. Az első 12 hét alatt híztam 6 kg-t! (170 cm vagyok, 57,5 kg-mal kezdtem)

További sok boldogságot! És remélem, legközelebb lesz elég ideje a dokidnak!

2008. máj. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves 2. Válszoló,

Ééén is 3hónap alatt híztam 6 kg-t, köszönhetően az elevitnek, akkor le is tettem.Azóta jött fel a maradék :o)

Viszont egy 10-sel többről indultam 172/67 szóval majdnem egy cipőben járunk :oD

Sajnos közben még az ios kiderült, hogy valószínüleg nem lesz itthon amikor szülök mert pár nap eltérés van a megérkezése és a kiírt időpontom között.Ez még nem is érdekelne, majd meglátjuk hogyan tovább.

2008. máj. 5. 16:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!