Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen érzés, mikor megmozdul...

Milyen érzés, mikor megmozdul a baba? Vagy maga a mozgása?

Figyelt kérdés
Sokszor érzem,hogy úgy mintha megmozdulna valami,de ez lehet csak a bélmozgás,néha pedig egy-egy apró éles fájdalom jelentkezik.19 hetes vagyok,most már kellene éreznem,és lehet érzem is,csak nem vagyok biztos,hogy ez az-e

2012. júl. 4. 14:22
 1/10 anonim ***** válasza:

Állítólag olyan, mintha belülről csiklandozná valaki a köldököd alatt, vagy mikor a gázbuborék megy a beleidben.


Én 6 napja éreztem ilyet, felfigyeltem rá, mert soha azelőtt nem volt hasonló érzésem, de azóta semmi, így még nem tudom biztosan, ő volt-e.


18+5heteskm

2012. júl. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én a pillangókra meg a buborékokra vártam...ezért fogalmam sincs mikor éreztem először. Akkor még nem tudtam, hogy ő az. Nekem olyan érzés, mintha bökdösne belülről. Nem tudom...igazából többre számítottam, ahogy itt is írtak róla...olyan mintha pöckölne belülről :)

25 hkm

2012. júl. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Igen nekem is ilyesmi!:) meg mintha "pattogna",pörögne..én úgy hivom pattogatott kukorica:))

Aprócska bökés volt nekem 16.héten és 19 hetesen jöttem rá hogy az a 16.héten már ô volt...

Te is tudni fogod majd ne aggódj!

25 hkm

2012. júl. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
még egy kérdés,sokan írják,mint pl az első válaszoló 18+5hkm,az mit jelent?
2012. júl. 4. 14:35
 5/10 anonim ***** válasza:
18 hetes és 5 napos kismama. 18+5hkm. :)
2012. júl. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem a 19 hétig egyik fiam sem mozdult érezhetően. A "nagy" egy jól irányzott és tökéletesen beazonosítható rúgással jelezte hogy nagyon tetszik vagy nagyon nem tetszik neki az előzőleg megevett szupercsípős kínai :)

A kicsi is kajára moccant :) csak ő somlóira :)


De én egyiknél sem éreztem azt a nagykönyvben leírt pillangóverdesés-érzést...


De szerintem őt érzed :)

2012. júl. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Először én is olyan furcsán éreztem magam. Gondoltam beképzelem, többször olvastam, hogy bugyborékolós stb. 18 hetes voltam.


Aztán sosem felejtem el. :) január 10. hajnali fél kettőkor egy jól irányzott, és még jobban kivitelezett erőteljes gyomor rúgással jelezte a kisasszony, hogy itt vagyok ám! 19 hetes voltam. Sikoltozva ugrottam fel és rohantam a férjemhez (aki abszolút kocka és persze még játszott) hogy rúg a gyerek rúg a gyerek. Erre szegény baba meg sem mert nyikkanni a pocakban :)


Később már olyan volt, mint egy kis alien. A pocakom külön életet élt. Imádott buszozni (ez most is megvan) és mindenki bámulta a hasam, mert olyan hullámzásokat, kitüremkedéseket levágott, hogy csak :D


Boldog babavárást, és könnyű szülést!


3 éves kishercegnő anyukája

2012. júl. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez a buszozós aranyos!

Én a 15. héten éreztem először, én is pont egy finom ebéd után voltam. Pont róla beszélgettünk a párommal, amikor megpöckölt belülről. A mondat közepén abbahagytam amit mondani akartam, és csak néztem meredten a páromra, az meg "mi van? Rosszul vagy?" Széles mosoly: "nem, csak a pöttöm megmozdult!". Utána még kellett várnom egy hetet mire újra megéreztem, a 18. héttől meg minden nap, főleg reggel, délben és este. Jó a ritmousa. :) Éjszaka nem nagyon mocorog, ami jó jel, talán majd kevésszer kel fel éjszakánként, ha már kint lesz.

Amúgy én azt, hogy rugás, még nem érzem, inkább csak ilyen pöckölésszerű, vagy olyan, mintha belekönyökölne a hasamba belülről. Azt érzem, ahogy megfordul, de rúgást azt nem. Vagy pedig nem tudom, hogy milyen az a rúgás és közben állandóan rugdos. :)

Szép baabvárást!

2012. júl. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én viszonylag korán megéreztem. Pont a 17.hét első napja volt, este Tv nézés közben (fekve). Már előtte pár napja úgy aludtam el, hogy a kezemet a hasamra tettem. Aznap elúszott alatta, mint egy halacska. Azóta minden nap figyelem és nagyon kis mozgékony! Egyre aktívabb! Buborékolást nem éreztem, csak egyszer! :)
2012. júl. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én a 17. Héten éreztem de még nem voltam benne biztos. A köldök alatt bugyborékolt. Aztán egyre többször éreztem így már biztos voltam benne.

nekem is szeret buszozni, akkor mindig aktív :)

2012. aug. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!