Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tegnap fájásaim voltak, mik...

Tegnap fájásaim voltak, mik lehettek? 33 hetes vagyok, honnan tudom mi a különbség a jósló és igazi fájás között?

Figyelt kérdés

Délután 2től másfél órán keresztül időnként 10 de volt hogy 2-3 percenként jöttek a fájások. Nem olyan kibírhatatlan, de nem is az a gyenge sejtetős mensi fájdalom olyan közepesen erős mensi fájdalom volt, és a hasam olyan volt a férjem szerint mint egy bőrfoci.. mármint a keménységet illetően. Akkor vettem be 2 magne B6ot, és kb egy óráig nem fájt, de aztán újra jöttek, szintén egy órán át de ritkábban és erősebbek.

Mik voltak ezek? Jósló fájások?? Mit lehet tenni ilyenkor? és honnan tudjam mikor menjek kórházba? Mert ha a perceket vettem volna alapul akkor mehettem volna. (Ha helyben lenne a kórház mentem volna.. de 30kmre van.Legalább nem szaladgálunk potyára.)

Kitágulhatott a méhszáj??? Vagy csak készülődik? Lehet tudni mikor szűlök??? Volt vki így?? Esetleg neketek mit mondott a doki?


2008. máj. 2. 11:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen menj el hétfőn nőgyógyászhoz,ugyanis ez nem teljesen normális.A keményedés és a fájás együtt bizony már jelezhet valamit.Addig is próbálj meg sokat pihizni,azért még nem lenne szerencsés,ha két darabba kerülnél,néhány hetet még egyben kellene tölteni.Ha viszont hétfőig megint megismétlődik,akkor irány a kh!
2008. máj. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia,én pont így voltam 1 héttel ezelőtt.Szerencsére nekem itt pár méterre a korház.Nekem 2 óránként jelentkeztek a görcsök 10percig tartott.És 6 órahosszáig egyfolytában kemény volt a hasam.Áttmentünk korházba,ott kaptam egy görcsoldó szurit,attól el is mult.A méhszáj teljessen zárt,csak nagyon lent van a babám.Azt mondták ha nincs 30 percenként fájásom addig felesleges mennem.Jóslófájásokra hivatkoztak az orvosok.Azóta is nincsenek ugy görcseim mióta a magne b6-ról áttértem a Béres magnéziumra.Nagyon jó hatást értem el vele.Az orvosom szerint még max 3 hetem lehet szülésig.Azt meg nem mondannám hogy az igazi fájás rendszeressen jön,mert nekem az első babucival össze-vissza jelentkeztek.Mindenkinél más.És még azt tudnám ajálanni ha gyenge görcseid van,feküdj le,és kicsit hidegebb borogatást tegyél a hasadra,meg éjjel egy kispárnát a feneked alá,elég ha csak pár centit emel a fenekeden.Az orvosok tanácsolták.De azért jobb volna neked is orvoshoz fordulni.Ha van kérdésed irhatsz bátran privit is.üdv 34 hetes kismama.
2008. máj. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én komolyan nem értem:-( Hogy lehettek ennyire felelőtlenek? Jó lenne megszülni 33 hetesen? Szeritnem a magne b6 az kalmópirin, hogy ha fáj a fejem, beveszek egyet?

Szeritned mit jelentkehtnek a rendszeres fájások? Mert tudtommal a szülés megindulását....

És azonnal kórházba kéne menni, főleg 2-3 preceseknél, még ha 500 km-re is van, nem ám 30 kmre.

Vagy jobb otthon megszülni egy nem érett babát?

Már bocsánat, de engem ez felháborít...

Szóval ne várj se hétfőig, semeddig, azonnal menj kórházba, lehet már nyitva vagy, és közel vagy a szüléshez. PErsze az is lehet, hogy nem, legyen így, de ne játszunk már ilyen doglokkal!!!

2008. máj. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia,nekem 32 hetesen jött egy görcs,azonnal korházba mentem ,de már akkor egy ujnyira kitágultam és beindult a szülés amit infuzioval állitottak meg,és a méhszáj is megereszkedett,és azota is ugy van.37 hétre irtak ki szülni,36 hetes vagyok,minden nap ajándék.
2008. máj. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia.Én 32 hetes vagyok.Szerdán este jöttek a görcsök.Nme mértem időt,de sokáig tartott az első és a második.Az első kb 15,miíg a második úgy 20 perces lehetett egyfolytában szinte.Közte volt fél óra szünet.A harmadik is fél óra szünet után jelentkezett,de annak hamarabb vége lett.Nem mentem dokihoz,mert elmúlt.Azóta sincs semmi.Gondolom jóslófájások lehettek.Majd ha újra jelentkeznek,akkor szólok a dokinak.Viszont érdekelne mit mondott neked ha Te elmentél azóta?!No meg az is,hogy azóta jelentkezett-e újabb görcs?!Csak amolyan tapasztalatcsere miatt.Írhatnál kommentet,vagy esetleg privibe.Köszi!
2008. máj. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!