Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Félek, hogy nagyon el fogok...

Félek, hogy nagyon el fogok hízni. Úgy lesz?

Figyelt kérdés

Második gyerekem lesz. Az elsővel az első trimeszterben rettenetesen rosszul voltam, 3 kg-t fogytam. Aztán összességében 12 kg-t híztam.

Most meg 8. hétben vagyok, állandó éhségrohamaim vannak. Próbáltam gyümölcsöt, de nem jó neki, a kenyér a legjobb. 2 óránként ennem kell, különben az ájulás kerülget. Már híztam 2 kg-t. Na, nem mintha visszasírnám a rosszulléteket, de most ettől megijedtem. Már most akkor a pocakom, mint az első gyerekkel a 20. héten.

Mi lesz ebből? Vagy lehet, hogy ikrek? (Doki csak a jövő héten tud fogadni.)


2009. júl. 7. 11:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Ha mindenképpen kenyeret kell enned akkor egyél teljeskiőrlésűt!Én a tescoban vásárolt hárommagvas kenyeret eszem már lassan 3 éve!Nagyon jó,nem hízlal,rendkívül jó az emésztésnek!Hidd el,hogy egy evésre bőven elég egy szelet vajjal,kis felvágottal,paprika+paradicsom hozzá,utána egy kefír vagy joghurt!
2009. júl. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Először is: az, hogy a második gyereknél már most nagyobb a pocid, teljesen természetes. Én a harmadik babámat várom, 9 hetesen már kismama nadrágokat hordtam, pedig akkor még egy kilót sem híztam.

A kérdésed pedig 8 hetesen akár még én is írhattam volna, ugyanilyen félelmeim voltak. De nálam előzménye volt a dolognak, ugyanis az első gyereknél 23, a másodiknál 35 kilót híztam! Abból még maradt 12 kiló rajtam.

De bevallom nagyon rosszul, rendszertelenül étkeztem, éppen ezért most odafigyelek. Hiszen a sok kiló plusz se a babának se neked nem tesz jót. Borzasztó volt azt a többletet cipelni!

Én is éhes vagyok min. 2 óránként, akkor iszok egy nagy pohár vizet vagy gyümölcslevet és utána eszem gyümölcsöt. Azzal el vagyok megint. Ne kenyeret, tésztát, ilyeneket egyél főétkezések között és ne nassolj.

18 hetes vagyok és 3,5-4 kiló plusznál tartok. Nekem ez most így jó, jól érzem magam.

Ha a gyümölcs nem jön be, akkor rágcsálj pl ropit. Abban kevés kalória van és megszomjazol tőle, a folyadék pedig telít.

De szerintem nem kell a terhesség alatt folyamatosan jóllakottság érzésének lennie az embernek. Ha valamit megkívánsz, azt edd meg, de mértékkel.

Vagy egyél joghurtot, az is jó.

2009. júl. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

Ha félsz az elhízástól,minek neked gyerek????

Teljesen természetes dolog a hízás!!!!!

Második fiamat várom,most is 30kiló+,és ha sikerült elsőre vissza fogynom,akkor most is!!!De nem ez a legfontosabb,hanem a baba egészsége!!!!

Én,ha megkívánok valamit,azt meg is eszem,nem érdekel mennyit fogok hízni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

De ha gondolod kövesd Rubint Réka tanácsait,végülis a gyerekeit is kínozza ezzel a marha update-el!!!!!!!!

Te döntöd el,mi a fontos a számodra,a pici egészsége,vagy az alakod!!!!!!!!!!!!????????????????

39hetes km

2009. júl. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Már ne haragudj kedves utolsó, de a sok hízás elkerülése éppenhogy a baba egészsége miatt történik. Végletekbe estél, senki nem akar ugyanakkora súllyal menni szülni mint terhessége elején és senki nem koplalásra gondolt. Egészséges súlytöbbletről van szó, ami nem okoz toxémiát, magas vérnyomást, terhességi cukrot, túlzott vizesedést.

A legtöbben mikor a sok súly miatt aggódunk, emiatt aggódunk és nem a saját alakunk miatt.

Szerencséd van és nekem is az volt, mikor a sok súlytöbblet nem okozott ilyen gondokat. Az orvosok és a védőnők sem a kismamák alakja miatt aggódnak, hanem a baba egészségének veszélyeztetése miatt amit a sok plusz kiló okozhat.

Ezért van a sok súlyra vonatkozó kérdés és aggódás emiatt.

Az előtted válaszoló voltam, aki 23 ill. 35 kiló plusz súllyal ment szülni. Tudom miről beszélek.

Én is aggódom most a súlyom miatt, de ha az alakom érdekelne, akkor eleve nem vállaltam volna gyereket, nemhogy hármat! De mint írtam még közel sem erről van szó!

Csupán nem szeretném újra átélni azokat a plusz gondokat, amiket a rengeteg feleslegesen felhalmozott többlet okozott. Természetesen én is megeszem most is amit megkívánok, de mértékkel és sokkal jobban odafigyelek a megfelelő zöldség, gyümölcs bevitelre, kevesebb tészta, kenyér fogyasztásra.

Az első két terhességemnél ilyenkor már 12 kiló többletsúlynál tartottam, hidd el, teljesen máshogy érzem most magam, hogy csak ennyit híztam eddig, sokkal egészségesebb életmóddal. A következő babádnál próbáld ki, ég és föld a két közérzet!

Ne mondd, hogy ez nem jó a babának is!

2009. júl. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
1.vagyok és teljes mértékben egyetértek a második-utolsóval!!!
2009. júl. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!