Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nektek mikortól voltak (vannak...

Nektek mikortól voltak (vannak) méhösszehúzódások? Volt olyan aki nagyon görcsölt? Mikortól nem lehet rá magnéziumot szedni?

Figyelt kérdés
ha nem lehet rá magnéziumot szedni, akkor tűrni kell a fájdalmat, vagy lehet rá mást is bevenni? Ha már most görcsölök az azt jelenti előbb fogok szülni? 33 hkm

2012. jún. 23. 14:26
 1/5 anonim ***** válasza:

36 héttől nem lehet magnéziumot szedni, mert elnyomhatja a vajúdási fájdalmakat

a görcsölés nekem teljesen kibírható volt mind a két terhesség alatt akkor is, amikor már nem szedhettem rá mg-t. Természetesen mást sem lehet, hiszen pont az a cél, hogy érezd, ha itt az idő.

2012. jún. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ja, és nem jelenti azt, hogy előbb fogsz szülni, azt jelenti, hogy a méhed készül a szülésre, de ettől még simán túlhordhatod
2012. jún. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem a 34-35. héten kezdődött és igen, én azóta is nagyon görcsölök. Ami azt jelenti, hogy sokszor 10-15 percen keresztül agyon erős menstruációs fájdalomhoz hasonlító görcseim vannak. A 35. héten a dokim megvizsgált és azt mondta, hogy pechem van: van, akinek ilyen erősek és hosszú ideig tartanak, mert azon kívül, hogy a nagykönyvben nem így vannak megírva a jóslók (hanem rövidebb ideig tartanak és kevésbé intenzívek), minden rendben van velem. Nekem azt mondta a doki, hogy a 38. hétig nyugodtan szedjem a magnéziumot és pihenjek, amikor szükségét érzem. Egyébként van egyfajta homeo-bogyó is (Magnesia Phosphorica), ami ilyen jellegű fájdalom csillapítására szolgál.
2012. jún. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a 31. héttől voltak görcseim, akkor megnézett a doki és minden oké volt, Magne B6-ot mondta hogy szedjek 3X2, amíg be nem töltöm a 37. hetet, onnantól nem kell. Van hogy elég rendesen görcsöl és sokáig, de van hogy csak 10 percig. Nem hinném, hogy ez azt jelenti, hogy előbb fog megszületni a babád.

Kitartást, nem sok van már!!:)

34+3 hkm

2012. jún. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem a 18. héttől rövidebb a méhnyakam, mert korán keményedett, görcsölt a pocakom, 4*1 magnéziumot szedtem, a MagneB6 semmit nem ért. 37. betöltött hétig engedte a dokim szedni, az utolsó héten 2*1-et. Tuti biztos voltam, hogy hamarabb jön a baba. Hát nem. Szedem a 366. héttől a homeós bogyókat, 1 hete iszom a málnalevél teát, és a babó tök jól érzi magát, odabent.

Mivel nem töltötted be a 36 hetet, szerintem beszélj a dokiddal, szedheted még a magnéziumot, ha nekem fájt, akkor No-spát kellett szednem, ha pihenésre sem múlt.

39 hetes kismama

2012. jún. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!