Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire veszélyes a gyakori...

Mennyire veszélyes a gyakori ultrahang? És milyen gyakori?

Figyelt kérdés
2009. júl. 6. 08:42
 1/3 anonim ***** válasza:
83%

szia!


Havonta sem veszélyes, de ha indokolt a 2-3 hetes ellenőrző uh-k sem veszélyesek. Itt figyelembe kell venni, hogy meddig tart a vizsgálat? Általában10-15 perc szokott lenni; ez nem káros. 4D-s uh-n 1 órára kalibrálják be a dolgokat a babamozi sikeressége szempontjából. Utána már melegszik a magzatvíz tőle , tehát érdemes erre is figyelni.

2009. júl. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Indokolt esetben akár hetente, másfél hetente is lehet. Nekem az első trimeszterben hetente volt a "rossz előzmények" miatt. Ma 26 hetes veszélyeztetett terhes vagyok a babám és a doki 2 hetente rendel vissza, de épp hogy csak megnézi a méreteit, hogy nincs-e kóros lemaradása a fejlődésben. Az UH káros hatásáról a tudomány ma sem tud, de a magzatvízfelmelegedés az kár okozhat, ezért nem ajánlott sokáig ultrahangozni alkalmanként.Egy gyakorlott szonográfus 3 perc alatt is képes pontosan megméri a magzatot, hogy megfelelően fejlődik-e. A babamozizással nem értek egyet!! Az Uh csak indokolt esetben javasolt!
2009. júl. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem is elég gyakran volt uh az első időszakban, korábban volt egy vetélésem és most többször is ránézett az orvos a babára. Valóban nem ártalmas, ráadásul nekem mindig csak néhány perc az egész.
2009. júl. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!