Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Több magzatvíz valóban valami...

Több magzatvíz valóban valami bajra utalhat?

Figyelt kérdés
20 hetes ikres kismama vagyok. 37 éves A genetikán(I.sz.női klinikán) azt mondták az egyik baba körül az átlagosnál több a magzatvíz ezért magzatvíz vizsgálatott ajánlottak.Két burokban vannak de mind kettőből vennének mintát. Az uh többi része rendben van.Az én dokim viszont nem lát semmi kórosat e téren. Nagyon félek ettől főleg hogy van kockázata. Ikresek segítsetek! Vállaljam ????
2008. ápr. 28. 19:06
 1/7 anonim ***** válasza:
SZIA,NEKEM IS MINDEN PAPIROMON AZ ÁLL HOGY ÁTLAGOSNÁL JOVAL TÖBB MAGZATVIZ,NEKEM A DOKIM AZT MONDTA HOGY INKÁBB TÖBB LEGYEN MINT KEVESEBB,MERT AZON LEHET SEGITENI,MA 35 HETES VAGYOK ÉS VÉGIG TÖBB VOLT.ÉS NE ENGEDD HOGY RIOGASSANAK EMIATT.
2008. ápr. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

szia,első válaszoló és végül neked nem volt magzatvízvétel?

szerintem nekem is csak az iker terhesség és az életkorom miatt javasolják. Köszi a választ

2008. ápr. 28. 19:42
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Pont ma olvastam a több és a kevesebb magzatvízről. A több arra utalhat, hogy nem nyel eleget, a kevesebb pedig arra, hogy nem ürít eleget a baba.


De talán kérdezd meg a dokidat, hogy egy 4 d uh kiderítheti-e ha probléma van. Csak jobb mint egy magzatvízvétel...

Azt meg talán inkább a korod miatt javasolták, mert 35 felett szokták.

Az egyesre járok én is. Ki a dokid?

2008. ápr. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]


Az előző hozzászólő vagyok, itt a cikk.

2008. ápr. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia. Én ugyan nem vagyok ikres kismama, de nekem is minden vizsgálaton az átlagos felett volt kicsivel a magzatvíz. Mi is nagyon megijedtünk, a dokim a magzatvízvétel előtt javasolt egy quartett tesztet (neked is a terhességi korod miatt ezt meg lehet pont most csináltatni). Ez egy vérvételből áll, és ennek az eredményétől függően javasolt avagy nem a magzatvíz mintavétel. Itt utána tudsz nézni, mikre szűr a vizsgálat és milyen hatékonysággal: www.downszures.hu

Ne aggódj, az esetek nagy többségében nincs gond!

2008. ápr. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat aztmondták a magzatvízvétel pontosabb mint a teszt. De én is arra gyanítok a kor miatt erőltetik ezt a mintavételt. amúgy én nem e Klinikára járok, csak most a genetikára küldtem még pluszban ide de a doki aki véleményezett:Dr.Bán Zoltán egyetemi tanársegéd, a szonográfus Pászkányné Jenei Katalin.
2008. ápr. 29. 09:39
 7/7 anonim ***** válasza:
Az utolsó hozzászóló vagyok. Persze, hogy pontosabb, mint a teszt, hiszen az diagnózist ad, nem %-os pontosságot az esetleges rendellenességre. A tesztet azért érdemes mégis előtte megcsináltatni, mert a magzatvízvételnek vetélési kockázata van. Ha a tesztnek nem jó az eredménye, akkor úgyis a szúrás jön. De hát persze Te döntöd el.
2008. ápr. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!