Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miert veszelyesebb a csaszaros...

Miert veszelyesebb a csaszaros szules mint a sima?

Figyelt kérdés
2009. júl. 5. 21:46
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Azert, mert a sima szules a termeszetes. Ez igy lett kitalalva, hogy siman bemegy a baba, es siman ki is bujik. Ez az elet rendje.

De a csaszarmetszes egy komoly mutet! Ez egy nagy hasi mutet.

2009. júl. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Egyszerű: mert az egy komoly műtét.
2009. júl. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%

nem feltétlenül veszélyesebb, ismered a viccet?


Melyilk császárt nem bán meg a doki?

Amit elvégzett.


Szóval sok esetben végeznek feleslegesen is császárt, de ennek biztoonsági oka is van. nekem az első császár volt, most már arra is készülök, nagyon természetesen szerettem volna először és féltem a csaszitól, de a 16 órás vajúdáshoz képest semmi sem volt a műtét még lábadozással együtt sem.


veszély is van azért, minden műtét kockázat a fertőzés, az altatás és az érzéstelenítés miatt, és több gyógyszert is kapsz a természetes szülésnéél DE, a természetes szülésnél is van gátseb az esetek 90%-ban, nem azt mondom, hogy olyan veszélyes, mint egy feltáró műtét, de annak is lehetnek szövődményei, szóval nem annyival veszélyesebb a császár, mint sokan hiszik (pl. én is azt hittem és nagyon féltem tőle, tök feleslegesen)!

2009. júl. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
jo ezt ertem de MIERT?csaszarozni fognak es csak riogatnak.
2009. júl. 5. 21:52
 5/9 anonim ***** válasza:
a sima szulesnek is lehetnek komplikacioi es a csaszarosnak is...ha veszelyesebb, akkor azert mert akar erzestelenitessel, akar altatasban tortenik, mutetrol van szo. Vagnak, sebet ejtenek, nagyobb a fertozesveszely, a trombozisveszely, varrnak...es mas a felepules is utana.
2009. júl. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
utolso vagyok: engem csaszaroztak, nem volt tervezett, de ott akkor szinte kivantam is, hogy igy legyen...Elofordulhatnak bizonyos komplikaciok, de ez nem torvenyszeru. En par napig ereztem nagyon eros fajdalmat minden mozdulatnal, de ettol eltekintve a felepules sem volt problemas. Nem kell, hogy baj legyen, ne felj.
2009. júl. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ÁÁ ne félj. Nem olyan gáz ám mint ahogy sokan előadják! Én is kívántam már a végén, hogy császározzanak meg és én utána is jól voltam. Sétálgattam, hajolgattam simán elláttam a babámat. A mellettem lévő simán szülő meg napokig csak fetrengett meg velem hozatta be a reggelit, ebédet (pedig én nem is ettem csak kimentem neki) mert felállni is alig bírt, ülni meg abszolút nem.

Én remélem, hogy a következő is csaszi lesz ha már úgyis megvágtak. Na ezt az egyet bánom...a vágást. Az ott marad örökre bár csak akkor látszik ha lehúzom a bugyimat.

5 hós anyuka

2009. júl. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
szia! nyugi, engemet is csaszarozni fognak aug. elejen.be voltam panikolva mert iszonyatosan feltem a mutettol, sose mutottek meg.ha annyira veszelyes volna, betiltattak volna.mar nem felek, arra gondolok:mit mondjon az akit szivre mutenek, hatgerincre, vagy hasonlo orakig tarto kockazatos mutet.az igaz hogy az altatas nem epp a legegeszsegesebb a baba szamara, de nem idoznek az orvosok, noveremnek 10 perccel az operacio elkezdese utan ki is vettek a lanyat.udv.34 hetes km
2009. júl. 6. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A császárnak, mint minden műtétnek vannak kockázatai.

Ez egy nagyon komoly hasi műtét, ezen felül pedig az altatásnak vagy érzéstelenítésnek is vannak kockázatai.

De. Ma már rutinműtétnek számít, és sokkal kevesebb komplikáció történik, mint régen.


És inkább csásázrozzanak meg, minthogy bármi baja legyen a babának.


Én 9 hónapja szültem császárral, és tudom, hogy a következő babám is 95% eséllyel így fog születni, de boldogan vállalom ezt, mert az Ő egészsége és élete a tét.

2009. júl. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!